אחרי הירי – מגיעה האש שמנגד: צה"ל תקף הלילה (ה') באמצעות חיל-האוויר שלושה יעדים השייכים לארגון הטרור חמאס ומשמשים כאתרי אימון ואחסנת אמצעי לחימה. לפי משרד הבריאות של הרשות הפלסטינית, לא היו נפגעים בתקיפות.

תקיפות צה"ל בעזה, ארכיון. צילום מסך: טוויטר
תקיפות צה"ל בעזה, ארכיון. צילום מסך: טוויטר

התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר יישובי הדרום מוקדם יותר אמש. בצה"ל העבירו מסר תקיף לעבר רצועת עזה ואמרו כי מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחיה ותוסיף להגן עליהם ועל ריבונותה באופן חד ונחרץ והטילו את האשמה על ארגון חמאס, אשר "מצעיד את תושבי עזה לחיי עוני, הרס וייאוש ועליו מוטלת האחריות למצב".

המעברים לרצועה ייסגרו

בתוך כך, צה"ל הודיע אמש כי לאור האירועים הביטחוניים ולאור הערכת המצב, יטיל סנקציה ראשונה, כלכלית ביסודה, על רצועת עזה. כצעד ראשון, הוחלט שמעבר הסחורות בכרם שלום ומעבר האוכלוסייה בארז לא יפעלו החל ממחר (ה').

מעבר ארז. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
מעבר ארז. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תגובת צה"ל צפויה להפתיע את חמאס שכבר נערך למתקפה אווירית נוספת, זאת לאחר שמוקדם יותר הערב, ובפעם השישית ברציפות, שוגרו מרצועת עזה מספר רקטות. הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל, ומספר אנשים נפגעו בחרדה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף פולי מרדכי העביר מסר לעבר תושבי הרצועה: ״כיפת ברזל יירטה הערב שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה. מה שלא סיפרו לכם, זה מה אירע בדבר רקטה נוספת ששוגרה מעזה… תושבי עזה, חשוב שתדעו: הרקטה פגעה בבית הספר הציבורי ע׳אזי אלשוא בבית חאנון והרסה כיתת לימוד שם! גורמי הטרור בעזה מוכיחים בצורה חד משמעית את מה שאנחנו חוזרים ואומרים: הם משמידים את עתיד ילדיהם במו ידיהם. רק לחשוב מה היה קורה אם הרקטה הייתה משוגרת במהלך היום כאשר הכיתה מלאה בילדיכם".

מתפ"ש לתושבי עזה. צילום: דובר צה"ל
מתפ"ש לתושבי עזה. צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר התייחס גם ראש עיריית שדרות אלון דוידי למתקפה ואמר: "אני מצפה מראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל להכות בארגוני הטרור ללא רחם. לא נסבול את המשך הירי לעבר העיר שדרות. טפטוף זו לא תכנית עבודה".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון