אחרי שהודיעה כי לא תשווק דירות נופש הנמצאות מאחורי הקו הירוק, חברת התיירות Airbnb מודיעה כי היא חוזרת בה ולא תוציא את הדירות הנמצאות ביו"ש מהאתר.

החליטו לבטל את החרם. Airbnb. צילום: רויטרס

 

כזכור, בחודש שעבר פירסמה חברת התיירות 'Airbnb', המשווקת דירות נופש בכ-190 מדינות, הודעה לפיה לא תפרסם דירות הנמצאות מאחורי הקו הירוק: "הגענו למסקנה שעלינו להוריד מהרשימות את הדירות הנמצאות בהתנחלויות בגדה המערבית הכבושה", נכתב בהודעת החברה.

Airbnb לא יחרימו אותו. צימר ביישוב דולב שבבנימין. צילום: רויטרס

 

בעקבות החלטת החברה, המאמצת למעשה את קריאות ארגוני ה-BDS להחרים את ישראל ולפגוע בה, נפתח לחץ כבד על חברת התיירות במטרה שתחזור בה. הלחץ הופעל במישורים רבים, ביניהם תביעות משפטיות נגד החברה בבתי משפט בישראל ובארה"ב וכן התערבות של פוליטיקאים משתי המדינות.

הודעת Airbnb מגיעה אחרי פגישה בין סגן נשיא החברה, כריס לנהאן, ובין שר התיירות יריב לוין,שבירך על ביטול החרם: "הודעת Airbnb כי ההחלטה שלא לפרסם דירות נופש ביהודה ושומרון לא תיושם הינה צעד חשוב בכיוון הנכון", אמר.

"צעד בכיוון הנכון". השר יריב לוין. צילום: פלאש 90

 

השר לוין הודיע כי הוא "ימשיך לפעול כדי להבטיח שאזרחי ישראל כולם יזכו ליחס שווה וימשיך לחזק את התיירות בישראל, לרבות ביהודה ושומרון". על פי הודעת השר לוין, הוא "ימשיך לעסוק בנושא במאמץ משותף עם השר לעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן, שרת המשפטים איילת שקד וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי".

גם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, הגיב להחלטה: "המקרה הנוכחי מוכיח פעם נוספת שההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון הינה עובדה מוגמרת. אני מברך את חברינו שר התיירות יריב לוין על המאבק העיקש שניהל נגד אלו שמנסים לחבל בכל דרך ביישוב יהודי ציוני בחבלי הארץ", אמר נאמן. "כמו תמיד, גם הפעם אנחנו גאים שבסוף האמת מנצחת, אפילו את החברות הבינלאומיות החזקות. אנו ממתינים לאלפי תיירים מהארץ ומחוצה לה שימשיכו לטייל ולבקר בגוש עציון ובשאר היישובים היהודים ביהודה ובשומרון וליהנות מהנופים הנפלאים וממורשת עתיקה וחדשה שהם חלק מחיינו".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל