ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שלישי) לגילויים האחרונים בפרשה 4000: "מה שקורה ביומיים האחרונים זה פשוט טירוף מערכות. שערורייה".

"מביאים שתי טענות הזויות, שקריות, במסגרת מסע הרדיפה נגדי ונגד משפחתי שמתנהל כבר שנים", אמר רה"מ.

ראש הממשלה הגיב לטענות שנשמעו בפרשת בזק: "כל ההחלטות בבזק מתקבלות על ידי ועדות מקצועיות, על ידי גורמי המקצוע, בפיקוח משפטי צמוד. אין פה מערב פרוע. אין פה החלטות פרטיות. כל ההחלטות שקופות ומבוקרות. ולכן הטענה שפעלתי לטובת בזק על חשבון שיקולים ענייניים היא פשוט מופרכת מיסודה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הקבינט, פברואר 2018. צילום: רויטרס

בנוסף הגיב נתניהו לפרסומים בעניין ניסיון כביכול לשחד את המשפטנית הילה גרסטל כל שתמונה ליועמ"ש אם תסגור את תיק "פרשת המעונות". "מעולם לא פניתי לניר חפץ בעניין הזה", אמר רה"מ. "הוא מעולם לא הציע לי דבר בעניין הזה, ואתם יודעים מה? אני לא מאמין שהוא העלה את האפשרות הזאת עם מישהו".

"כבר אי אפשר להתעלם מהמסע המתוזמר. כשהאוויר יוצא מ-1000 ומ-2000, כשמתברר שב-3000 בכלל לא היה אוויר, אז מייצרים תיקים חדשים. מייצרים תיק חדש כל שעתיים. מביאים מקורבים, חוקרים אותם, כל מקורב נחקר, מיד מבול של הדלפות כוזבות".

"ואנחנו יודעים מה המטרה: לייצר בכוח עננה ציבורית מעל ראשו של ראש הממשלה. פשוט לא יאומן. אז אזרחי ישראל, חשוב לי שאתם תדעו את האמת הזאת. אני רוצה שתדעו שאני סומך עליכם וסומך על מערכת המשפט ואתם גם יכולים לסמוך עליי".

"אני ממשיך ואמשיך להוביל את מדינת ישראל – באחריות, בשיקול דעת ובמסירות רבה".

בסרטון אותו פרסם נתניהו לא ניתנת התייחסות לדיווח שפורסם הערב לפיו מתקיימים מגעים מתקדמים בין המשטרה למקורבו של רה"מ שלמה פילבר, בדרך להפיכתו לעד מדינה. פילבר לצפוי לחתום על ההסכם עוד הערב.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20