פרשיית הברחת נשים וסחר בבני אדם, שקיבלה את הכותרת "שערי שמים", נחקרת בחודשים האחרונים במשטרה ובשיתוף גורמי אכיפה בינלאומיים. על פי החשד, רשת של יוצאי חבר העמים הבריחה ארצה נערות צעירות לטובת העסקתן בזנות. במהלך השבוע האחרון נעצרו 5 חשודים ישראלים המעורבים בפרשייה ומעצרם הוארך בבית המשפט. הנשים הועברו למקלט הגנה וחקירת המשטרה נמשכת. מעצרים נוספים עוד צפויים.

הצעירות תודרכו כיצד לנהוג בעת תחקורן בכניסה לישראל. אולם הנוחתים בנתב"ג. צילום ארכיון: משה שי, פלאש 90

 

כאמור, המשטרה מנהלת בחודשים האחרונים פעילות משותפת עם האינטרפול ומשטרת בלארוס, במהלכה נחשפה הרשת. החקירה הבשילה בשבוע החולף ובוצעו גל מעצרים של 5 חשודים אזרחים ישראליים: תושב בת-ים (30), תושב ב"ש (27), תושב ת"א (39), תושב חולון (35) ותושב פ"ת (31), והעברתם לחקירה. מעצרם הוארך בימים אלו והבוקר נעצר חשוד נוסף, תושב מרכז הארץ, ואף יתכנו מעצרים נוספים. במקביל למעצרים בארץ, נעצר בסוף השבוע על ידי משטרת בלארוס החשוד העיקרי, אזרח ישראלי (57) שמתגורר שם מזה מספר חודשים.

מהמשטרה נמסר כי "ממצאי החקירה הראשוניים הצביעו כי מדובר בכנופיה היררכית המתנהלת כאשר לכל אחד מחבריה תפקיד מוגדר בשרשרת הברחתן והעסקתן של הצעירות, החל מאיתורן בבלארוס וכלה בהעסקתן בזנות בישראל".

מהחקירה עד כה עולה כי הצעירות "נבחנו" טרם אישורן לעסוק בארץ על ידי מי מהחשודים ולאחר מכן אף תודרכו כיצד לנהוג בעת תחקורן בכניסה לישראל. עוד עולה, כי חשוד נוסף שימש כאיש קש והיה מגיע לשדה התעופה, אוסף את הצעירות ומעבירן למשרד הפנים על מנת לקבל אשרת שהייה. עד כה, ככל הידוע לחוקרי המשטרה, הוכנסו לארץ מספר צעירות שאותרו והובאו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית נגב.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי