הבוקר (ו') פקדו חוקרי יחידת להב 433 את מעון ראש הממשלה בירושלים וחקרו באזהרה את ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת חקירת פרשת בזקהמכונה גם תיק 4000, במשך כ-5 שעות. לפי הדלפות שנמסרו לכלי התקשורת, חקירת רה"מ התמקדה רק בפרשת בזק ולא כללה גם עדות פתוחה בנוגע לפרשת הצוללות. 

במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד שם נחקרה באזהרה בתיק. משך חקירתה נמשך אף הוא כחמש שעות. לפי הדלפה מחדר החקירות, נתניהו הואשמה שיחד עם בעלה העניקה ל"בזק" טובות הנאה בתמורה לסיקור אוהד בפורטל "וואלה". בין היתר הוצגו בפניה ההודעות ששלחה לרעייתו של אלוביץ'. בתוך כך, עובד משרד התקשורת שזהותו נאסרה לפרסום נעצר אף הוא לחקירה, זאת בחשד שדאג למלא את הוראות שר התקשורת דאז נתניהו בנוגע להטבות המדוברות לחברת "בזק".

גם שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת "בזק" וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ, שכבר עצורים נחקרו היום, ועומתו עם התשובות שיקבלו החוקרים מבני הזוג נתניהו. 

בחדשות 10 דווח אמש כי בידי חוקרי המשטרה התכתבויות בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה בבזק, בנוגע להטבות לחברת התקשורת. במקביל פורסם עוד כי המשטרה מחזיקה הקלטה של שיחה בין בעלי אתר 'וואלה' שאול אלוביץ' למנכ"ל החברה אילן ישועה, שבה אומר אלוביץ': "חייבים להתאמץ לנתניהו – הוא מתאמץ עבורנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. צילום: פלאש 90

ברקע זה ביום רביעי שוחרר למעצר בית יועץ התקשורת של בזק אלי קמיר, החשוד בתיווך לשוחד בפרשת בזק. קמיר מעורב גם בתיק 1270, שבו חשוד קמיר כי העביר לכאורה לשופטת השלום בתל אביב, הילה גרסטל הצעה מניר חפץ להתמנות ליועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיק המעונות של שרה נתניהו. יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ ניר חפץ, עדיין נמצא במעצר.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בטרם החקירה: "פייק ניוז. לא היו דברים מעולם. המשך ההדלפות המגמתיות והשקריות כנגד הגב׳ נתניהו, שמטרתן לפגוע בראש הממשלה ובשלטון הליכוד. ועוד ממשיכים לטעון שאין הדלפות, נכון?"

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי