בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ג') 4 שנות מאסר בפועל על סברין זבידאת, ערביה הנושאת תעודת זהות כחולה שהצטרפה לארגון הטרור דעא"ש ביחד עם בעלה וילדיה.

כמו כן, זבידאת חויבה לשלם קנס בסך 8,000 ש"ח. זבידאת הורשעה בגין חברות בארגון טרוריסטי, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ומגע עם סוכן חוץ.

הסיפור החל להתפרסם לפני כשנה וחצי בחודש יוני 2015. בזמנו, זבידאת ובני משפחתה נסעו כביכול לחופשה ברומניה. במהלך ה"חופשה" המשפחה חצתה את הגבול לטורקיה, ומשם לסוריה, עיראק ומקומות נוספים בהם יש נוכחות לארגון הטרור הרצחני דעא"ש.

דאעש
סבארין זבידאת. צילום מסך

בנוסף לפעילות בארגון טרור, סבארין מואשמת כי התעללה בילדיה במהלך הפעילות והזריקה להם סמי הרדמה במעברי הגבולות. לבסוף, המשטרה הטורקית תפסה את סבארין במעברי הגבול והסגירה את המשפחה לישראל.

לפי החשד, הבעל נלחם למען דעא"ש וסבארין פיתחה מצלמות אבטחה בבתי החולים ובמוקמות נוספים. השופט אברהם אליקים כתב בפסק הדין: "במעשיה הנאשמת פגעה בצורה קשה בערכים של ביטחון המדינה. פגיעה לה השלכות על שלום הציבור וביטחונו. "גם ההחלטה לחצות את הגבול בין סוריה לתורכיה, תוך שהנאשמת ובעלה מובילים את ילדיהם 10 פעמים בהרים ללא מזון ומים ותוך שימוש בסם הרדמה להשקיט את הילדה בת השלוש שלא תבכה ותעורר תשומת לב, יכול וגרם לילדים נזקים חמורים. הנאשמת פעלה מסיבות אידאולוגיות תוך הזדהות עם דאעש, ערכיו ומטרותיו ואם נזכור שבין מטרותיו פגיעה במשטרים 'כופרים' לרבות ישראל, פגיעה בדרכים אלימות, הרי שיש לתת ביטוי לכך בעת קביעת גבולות המתחם".

השופט אליקים הוסיף, "הורות אינה מקנה חסינות והדאגה לכאורה לילדיה כיום לא עמדה לנגד עיניה של הנאשמת עת גררה אותם בשל אידאולוגיה טרוריסטית ממגרש המשחקים, חצר בית הספר וחבריהם לגן ולכיתת הלימודים לאזור קרבות תוך חציית גבולות וסיכון חייהם".

" זבידאת לא הצטרפה לכת דתית העוסקת בלימוד ותפילות אלא לארגון מחבלים קיצוני שבשם הדת לכאורה מביא להרג ולחורבן ובכלל זה מוכן לפגוע קשות בביטחון מדינת ישראל ותושביה. יש צורך בהרתעת הנאשמת מפני ביצוע עבירות נוספות. יש צורך במקרה זה בהרתעת הרבים מפני ביצוע עבירות מסוג העברות שביצעה הנאשמת. יש סיכוי של ממש שההחמרה והענישה בעונשה תביא להרצאת הרבים".

 

אלעד שור

אלעד שור