לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להכין את המנה הבשרית המושלמת כל השנה, כך שתגיעו ליום העצמאות כבר בגדר מומחים. אנחנו ממליצים להצטייד בבשר בקר, בשר טלה או בחלקי עוף איכותיים ולהמשיך לקרוא.

גם אם זכיתם עד היום למחמאות על המנגל שלכם אין לנו ספק בדבר אחד – אחרי הקריאה והיישום של מה שקראתם תזכו למחמאות נדיבות יותר, כך שהזמן שתקדישו לקריאה בהחלט יצדיק את עצמו.

טיפ ראשון – העדיפו בשרים רזים

אמנם יש בשרים שנחשבים שומניים יותר, אבל כל נתח בשר שתורידו ממנו את השומן יהיה באופן פלא רזה ובריא יותר. למשל, ב- 100 גרם סינטה שהוסר ממנה השומן יש רק 2.2% שומן ו-50 מ"ג כולסטרול.

כמו כן מומלץ להעדיף בשר של פרות ועגלים על פני בשר כבש וזו מסיבה אחת – יש יותר סיכון שבבשר כבש יהיו חומרים מסרטנים שונים.  

וכדי ליהנות מטעם משובח במיוחד אנחנו ממליצים לשלב את בשר הפרות והעגלים, כך שתיהנו ממגוון של טעמים, רמת שומן, רכות וטעמים בביס אחד.

טיפ שני – קנו בשר טרי ולא מעובד

בשר שעבר תהליכי עיבוד מגדיל את הסיכון שלו להכיל חומרים מסרטנים שיופקו עם צלייתו, בעיקר אמינים הטרוציקליים ותרכובות חנקניות שונות.

למרבה ההפתעה, דווקא בשר נא מפחית את הסיכון להיווצרות חומרים מסרטנים שונים מסיבה אחת – חום גבוה וזמן בישול ארוך מזיקים לבשר.  לכן מומלץ להעדיף לדוגמא חלקי עוף טריים וכן בישול לאורך זמן קצר ובחום נמוך.

ואגב, אם אתם קונים בכל זאת בשר קפוא אנא אל תקפיאו אותו שנית לאחר ההפשרה – ככה הבשר סופג חיידקים שאתם ממש לא רוצים לאכול. וכדי להשיג תוצאה איכותית את ההפשרה יש לעשות במקרר בלבד, כך שמים או טמפרטורת החדר יכולים להיות טובים לכם אבל רעים לבשר.

טיפ שלישי – הוסיפו ירקות

הירקות לא רק משביעים, דלי קלוריות ומספקים לגוף סיבים תזונתיים נחוצים, אלא גם מורידים את הסיכונים השונים שקשורים לאכילת בשר אדום.

בנוסף, ירקות ממשפחת המצליבים ידועים ביכולת שלהם להפחית את הסיכון לחלות בסרטן, כך שמומלץ להרבות באכילה של כרוב, כרובית, ברוקולי, כרוב ניצנים, קולורבי, צנון, עלי רוקט ושאר בני המשפחה הירוקה הזו.

כשמוסיפים לזה את העובדה שהבשר עשיר בחלבון מתקבלת תוצאה אחת – ארוחה מאוזנת וטעימה במיוחד שכולם אוהבים.

טיפ רביעי – צלו בחוכמה

מומלץ לשמן את המצלה לפני העבודה וליהנות פעמיים : גם למנוע הדבקות של הבשר למנגל וגם לא לפגוע בבשר.

כמו כן מומלץ לצלות ביחד חלקים זהים או דומים (למשל חלקי עוף, סטייקים או קציצות) וזאת מסיבה אחת – כל חלק מצריך טמפרטורת וזמן צלייה אחרים .

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20