ראשי מפלגת עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר, עתרו היום (רביעי) לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את רשימת חד"ש-תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי מהתמודדות לכנסת ה-21.

בבסיס הבקשה, פסילת הרשימה לאור ראיונות שהעניקו חבריה לתקשורת לאורך השנים כמו גם התבטאויות אנטי-ישראליות ואנטי-ציוניות, שעיקרן שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ותמיכה במאבק של ארגוני הטרור נגד מדינת ישראל.

יתרה מכך, בעוצמה יהודית טוענים כי מדובר גם במעשים אקטיביים, כמו למשל העובדה שעודה נפגש עם מחבלים רוצחים הכלואים בישראל – ובין היתר עם אחמד סעדאת מתכנן רצח השר רחבעם זאבי.

ד"ר מיכאל בן ארי אמר כי "בימים האחרונים אנו עדים למסע צביעות נוסף מצידו של השמאל הדו פרצופי: מחד מבקשים לפסול את מי שאוהבים את חיילי צה"ל, אוהבים את המדינה ואת עם ישראל, ומנגד נאלמים דום כאשר תומכי טרור מובהקים יושבים מזה שנים רבות בכנסת ישראל. אנו מקווים שהשכל הישר יכריע ושתומכי הטרור יראו את הכנסת הבאה מבחוץ".

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף כי "מדובר באבסורד – לא ייתכן שמי שאין לו בעיה עם רצח חיילי צה"ל ועם ביטולה של המדינה היהודית ימשיך לשבת בכנסת. עוצמה יהודית תפעל לסילוקם של כל חברי הכנסת שתומכים בטרור ופועלים לביטול המדינה כמדינה יהודית".

מטעם רשימת חד"ש-תע"ל נמסר: "מביש שחבורת בריונים גזענים פשיסטים מעזים להעביר ביקורת על רשימות שחרטו על דגלן ערכים של שלום, שוויון וצדק, בעוד הם עצמם, חברי 'עוצמה יהודית' קוראים לטוהר הגזע, עליונות יהודית, טרנספר וטיהור אתני ממש כמו ה-KKK בארה"ב. מדובר בסך הכל בפאניקה בימין בעקבות איבוד השלטון, ויש להם סיבה לפחד. אנחנו נמשיך לעבוד למען הציבור".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל