מדוברות המשטרה נמסר כי במסגרת מחאה המתקיימת בקיסריה, הושלכו שלוש אבוקות עשן פעילות לתוך פח אשפה ברחוב הסמוך למגורי משפחת נתניהו. אין נזק ואין נפגעים. חבלן מטפל במקום. האירוע הועבר להמשך טיפול חקירות.

ההפגנה מול בית משפחת נתניהו בקיסריה. צילום: מיכל זילבר

 

מטעם אגף הביטחון במשרד רה"מ נמסר כי ראש הממשלה נתניהו שהה בביתו בירושלים וכי האבטחה טיפלה באירוע, שהתרחש עשרות מטרים מביתו בקיסריה.

ההפגנה המתקיימת מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה בדרישה להרחיק את אסדת הגז מחוף דור. פעילי ארגון 'שומרי הבית מעירים את המדינה!' פתחו לדבריהם במסע הפגנות נרחב ברחבי המדינה, "בכדי לעורר את התושבים לסכנות הצפויות במקרה של הקמת אסדת גז לוויתן, במרחק של כ-10 ק"מ מחוף דור".

ביום שישי הקודם, קיימו הפעילים תהלוכת מחאה בנתניה, ושבוע לפני כן הפגינו במרכז חורב בחיפה, בהשתתפות פעילים ותושבי חיפה, כמו גם פעילי הירוקים של חיפה, מגמה ירוקה, פעולה ירוקה, הקואליציה לבריאות הציבור, מטה הפעולה נגד הרחבת בז"ן ונוספים

המפגינים מבקשים מראש הממשלה לדרוש משר האנרגיה, יובל שטייניץ: "אל תרעילו אותנו! את תבנו את המפעל הפטרוכימי המזהם בתולדות המדינה ליד החוף וליד מקומות יישוב! הרחיקו את אסדות הגז אל מעל מאגר הגז, 120 ק"מ מהחוף, כמו שבונים בכל העולם!".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20