היום בבוקר (שלישי) הוצב בכיכר הבימה בתל אביב, מיצג מחאה כנגד רצח 24 נשים מתחילת השנה בישראל. המיצג עוצב בהשראתה של האמנית המקסיקנית אלינה צובט, ולמעלה מ-200 זוגות נעלים צבועות הוצבו בכיכר.

המיצג בכיר הבימה. צילום: קבוצת לילה טוב

 

הפעילות דורשות מהממשלה להעביר תקציב בשווי 250 מליון שקלים, שלטענתן "הובטח ונתקע" עבור תוכנית החרום למניעת אלימות כלפי נשים. בנוסף חסמו אלפי נשים את צומת עזריאלי מכל הכיוונים.

מחאת "שמות הרחובות" של נעמ"ת

 

הפגנות נוספות נערכות הבוקר גם בדימונה, נהריה ובקריית ביאליק. חה"כ מאיר כהן (שר הרווחה לשעבר) אמר בהפגנה בדימונה: "צריך לסגור את המקלטים לנשים מוכות ולפתוח במקומם מקלטים לגברים מכים.
יש להפוך את הסדר, הבית צריך להיות מרחב מוגן לנשים וילדיהם ולא למקום מושב נח לגבר המכה".

חסימת צומת עזריאלי

 

הלילה החליפו פעילות של נעמ"ת את שמות הרחובות הראשיים בעיר בשמות של נשים שנרצחו על רקע אלימות במשפחה.

יו"ר נעמת גליה וולוך אמרה: "אנחנו כאן הלילה כדי לטלטל את המדינה, ולהעיר את ממשלת ישראל כדי שתקצה את המשאבים הנדרשים למגר את מכת המדינה של אלימות נגד נשים ואלימות במשפחה".

וולוך הוסיפה כי "לפחות בדבר אחד מדינת ישראל מגלה עיקביות – אדישות לאלימות נגד נשים. אנחנו כאן, לא נרפה, נמשיך למחות ולפעול עד שהבעיה הזו תקבל את הטיפול הראוי".

באוניברסיטת חיפה מקיימים הבוקר עצרת ההזדהות עם המאבק באלימות כנגד נשים. "זוהי מציאות בלתי מתקבלת וחובה על כולנו להשמיע את קולנו", אמרה פרופ' לאה ויטנברג, יועצת הנשיא והרקטור להוגנות מגדרית

ההפגנה בעכו

סיון חילאי

סיון חילאי