פיגוע דריסה בבנימין: מחבלים דרסו הבוקר (ב') ברכבם מספר לוחמי צה"ל שעצרו בצד הדרך ביציאה מהכפר נעמה, לאחר שעסקו שם בביצוע מעצרים ורכבם נתקע.

הכוח ביצע ירי לעבר המחבלים, שניים מהם חוסלו ומחבל נוסף נפצע באורח קל. מהרכב נפגעו שני חיילים, האחד באורח קשה והשני באורח קל.

 

דובר צה"ל מסר כי קצין צה"ל נפצע באורח קשה ולוחם מג"ב באורח קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים והודעה נמסרה למשפחותיהם.

זירת הפיגוע. צילום ערבי

"כשהגענו למקום הובילו אותנו לכוח רפואה של צה"ל שטיפל בשני צעירים שנפגעו מרכב, שניהם היו בהכרה מלאה", סיפר פאראמדיק מד"א אהוביה שטרן. "טיפלנו בצעיר בשנות העשרים שסבל מחבלה רב מערכתית, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו תוך המשך טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה כשמצבו מוגדר קשה ויציב".

רכב המחבל שביצע את פיגוע הדריסה הלילה בכפר נעמה שבגזרת טלמונים בבנימין. צילום: TPS

כמו כן, הפאראמדיק של מד"'א ישי ראוכברגר וחובש בכיר במד"א עקיבא אושרי הוסיפו וסיפרו כי כוח רפואה של צה"ל "העביר אלינו לניידת טיפול נמרץ צעיר כבן 19 בהכרה מלאה, הוא סבל מחבלה ברגל וסיפר שנפגע מרכב, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל, הוא היה רגוע ותיקשר איתנו לכל אורך הדרך".

כוחותינו לצד רכב המחבלים באזור זירת הפיגוע בכפר נעמה. צילום: פלאש 90

 

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי הקצין שנפצע באורח קשה יצא מחדר ניתוח והועבר למחלקה לטיפול נמרץ כשמצב עדיין מוגדר קשה, אך יציב.

מוקדם יותר הלילה השליכו אותם מחבלים בקבוקי תבערה לעבר מעבר הסמוך לציר 443. ברכב בו ביצעו המחבלים את הפיגוע נמצאו בקבוקי תבערה נוספים.

עימותים בנעמה אחרי הפיגוע. צילום ערבי

 

היישוב דולב: "ביטול נקודת ההזנקה של מד"א בגוש דולב-טלמונים שהיה אמור לקרות ביום שישי הוא סכנת חיים עבור התושבים והחיילים"

ביישוב דולב מסרו כי הם "מתפללים להחלמתם המהירה של החיילים שנפצעו הלילה בפיגוע הדריסה ליד נעמה, ומחזקים את ידי כוחות הביטחון במאבקם בטרור בבנימין בפרט וביו"ש בכלל".

עוד ציינו ביישוב כי "ב-1.3 הייתה אמורה להתבטל נקודת ההזנקה של מד"א בגוש דולב-טלמונים, בשל בעיות תקצוב. לחצים שונים גרמו לכך שקיבלנו הארכה של שלושה שבועות לביטול ההחלטה. הפיגוע הוא תזכורת מוחשית לכך שביטול נקודת ההזנקה הוא סכנת חיים הן עבור התושבים באזור, והן עבור החיילים המשרתים כאן".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון