אל קאסם בבית המשפט המחוזי. צילום: קובי ריכטר/TPS

הפעילה הפלסטינית לארה אל-קאסם תשאר בישראל, לפחות עד לדיון בבקשת הערעור שהגישה לבית המשפט העליון. כך לפי הצו הזמני שהוציא היום (ראשון) השופט עוזי פוגלמן, שאוסר על הרחקתה מישראל עד לדיון בבקשת הערעור.

אל-קאסם הגישה ערעור על החלטת משרד הפנים לגרש אותה מישראל לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. המחוזי דחה את הערעור וקבע, שהיא תגורש מישראל. אלא, שהיום הגישה אל-קאסם באמצעות עורכי דינה בקשת רשות ערעור לעליון. עד שתידון הבקשה ביקשו עורכי דינה צו זמני האוסר לגרש אותה מישראל. כאמור, הצו התקבל.

שופטי העליון ידונו בקרוב בבקשת רשות הערעור. אם הבקשה תידחה, אל-קאסם תגורש מישראל.

אלקסם הגיעה לישראל עם אשרת לימודים שניתנה לה מהקונסוליה בפלורידה ובקרי הגבול בנתב"ג תשאלו אותה. משם עלה חשד שהיא עשויה לעמוד בתבחינים של חוק מניעת הכניסה לישראל. במסגרת התשאול, אמרה אלקסם כי היא אינה פעילת חרם – וחזרה בה בדיון בבית הדין – שם הודתה על חברותה כנשיאת סניף של SJP. משמעות הדבר היא כי שיקרה לרשויות על מעורבותה בקידום חרמות.

הנושא הובא לבחינת המשרד לנושאים אסטרטגיים שאמון על גיבוש ההמלצות למשרד הפנים בדבר העמידה בקריטריונים שקבע החוק. הבדיקה העלתה כי היא פעילת חרם ועונה על הגדרות החוק. לאור זאת, המליץ המשרד למנוע את כניסתה ומשרד הפנים קיבל עמדה זו. בניסיון לטשטש את פעילותה, מחקה אל קאסם את חשבונותיה ברשתות החברתיות.

 

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20