600 עובדות ועובדים סוציאליים הפגינו הבוקר (ב') בקריית הממשלה בבאר שבע בקריאה לשר האוצר משה כחלון ושר הרווחה חיים כץ להתערב במשבר העובדים הסוציאליים. העו"סים קראו לשר האוצר: "תסתכל לנו בעיניים".

העובדים הסוציאליים המשיכו לאחר מכן בצעדת מחאה ברחבי העיר באר שבע. שר האוצר מסרב להיפגש עם העובדים הסוציאליים ולהיכנס עמם למשא ומתן בנושא מגיפת האלימות, העומסים במחלקות, תנאי העבודה הירודים והשכר המביש.

מחאת העובדים הסוציאליים, היום.

שר הרווחה לשעבר, ח"כ מאיר כהן, אמר בהפגנה כי "משרדי הרווחה והאוצר מסרבים לקדם הצעת חוק שהגשתי שמטרתה שתהייה תקינה הולמת לעובדים סוציאליים כפי שיש תקינה הולמת בבתי הספר. הייתי גם מורה וגם שר רווחה – אין שום הצדקה שלמורה יגבילו את מספר התלמידים בכיתה, אבל עו"סית צריכה לטפל ב- 300 תיקים. זה דבר מוטרף. חייבים לייצר תקינה שפויה. בכל יום האוצר מעביר מיליארדי שקלים – אבל לעובדים הסוציאליים לא מוציאים את התקציב הראוי. אני ועוד עשרות חברי כנסת נצטרף אליכם לכל מאבק ונהייה חיילים שלכם".

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני אמרה: "אנחנו במאבק על השכר שלנו, על המוגנות שלנו, על תנאי העבודה, אבל יותר מזה – אנחנו במאבק על דמותה החברתית של מדינת ישראל. העובדים הסוציאליים לא יהיו יותר עלה התאנה של מה שנקרא מדינת הרווחה הישראלית. אם ישראל חפצה להמשיך להיות מדינת רווחה – עליה להשקיע את המשאבים הנדרשים לכך".

ביום חמישי הפגינו העובדים הסוציאליים מול קריית הממשלה בחיפה וחסמו את הכבישים במקום. בנוסף, נערכה שביתה במחלקות הרווחה ברשויות המקומיות. אמש חסמו מאות מפגינים את הכניסה לירושלים. ביום חמישי מתוכננת שביתה במחוז מרכז.

סיון חילאי

סיון חילאי