בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 11 שנות מאסר בפועל ו-8 חודשי מאסר על תנאי על מחבל תושב מזרח ירושלים שתכנן לבצע פיגועים ולפגוע באישי ציבור וביניהם ראש הממשלה.

המחבל, מוחמד ג'מאל רשדה בן ה-31 משועפאט, הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, הכנה לביצוע מעשי רצח שהם מעשי טרור, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח.

מפרטי כתב האישום שהותרו לפרסום עולה כי גורמי טרור מחו"ל הם שהפעילו את המחבל ותיכננו לבצע מספר פיגועים גדולים. בין האישים בהם תכנן לפגוע המחבל – ראש הממשלה בנימין נתניהו וניר ברקת שכיהן עד לאחרונה כראש עיריית ירושלים.

המחבל אף אסף מודיעין על היעדים בהם תכנן לפגע בהוראת פעיל טרור מסוריה וגייס מחבל מירדן אותו ניסה להכניס לישראל. בנוסף תכנן רשדה פיגועים נגד דיפלומטים זרים ומבנים של הקונסוליה האמריקנית ותכנן לפגוע במשלחת של נציגים קנדיים שהגיעה במטטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית.

עו״ד שחר מלול, פרקליטות מחוז ירושלים, אמר כי "גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם אשר יש בהן כדי לפגוע בבטחון המדינה ובמרקם החיים העדין בישראל. הפרקליטות תמשיך לפעול בנחישות על מנת להביא למיצוי הדין עם כל מי שינסה לפגוע בבטחון מדינת ישראל ובתושביה".

אילת כהנא

אילת כהנא