שב״כ מתיר לפרסום כי בפעילות משותפת עם ימ"ר צפון במשטרת ישראל , נעצר לפני כחודש ולנטין ולדימיר מזלבסקי, אזרח ישראלי תושב שיבלי , נשוי ואב לחמישה ילדים.

ולנטין ולדימיר מזלבסקי .תקשורת שב"כ
ולנטין ולדימיר מזלבסקי .תקשורת שב"כ

מזלבסקי נעצר בעקבות מידע מודיעיני לפיו ניסה לאחרונה לצאת לסוריה במטרה להצטרף ללחימה בשורות ארגון ה"מדינה האסלאמית".

מהשב״כ נמסר כי ״על-פי המידע שבידי גורמי הביטחון, מזלבסקי עלה לישראל בשנת 1996 מבלארוס והתאסלם בשנת 2000, תוך כדי שירותו הצבאי ולאחר שהכיר את בת זוגו, תושבת שיבלי.

חקירת שירות הביטחון הכללי, העלתה כי מזלבסקי תומך ברעיון ה"מדינה האסלאמית" ואף רכש כרטיס טיסה בכיוון אחד – לתורכיה, במטרה לחצות את הגבול לסוריה ולהצטרף ללחימה בשורות הארגון״. החקירה חשפה כי מזלבסקי, אשר פעל בקבוצות של תומכי מדא"ס ברשת האינטרנט, שיתף אודות כוונתו לצאת לסוריה ואף תיאם עם מי מהם את הגעתו.

״שירות הביטחון הכללי רואה ביציאת ישראלים לסוריה ולעיראק כתופעה מסוכנת ביותר״ נמסר מהשב״כ. ״ניכר כי ארגון המדינה האיסלאמית מפיץ תמונה מעוותת, שלפיה תחת שלטון המדינה האיסלאמית, מתאפשרים חיים טובים ומכובדים, ולחלופין שהמצטרפים ללחימה בשורות הארגון יזכו בהרפתקה דתית וצבאית. לעומת זאת, מחקירות של ישראלים ששבו מסוריה ומעיראק מצטיירת תמונה הפוכה, המלמדת על תנאי מחייה קשים ותחת סיכון מתמיד״.

שירות הביטחון הכללי רואה בתומכי ה"מדינה האיסלאמית" בישראל כאיום בטחוני חמור, ולכן ימשיך לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו במטרה לסכל מבעוד מועד את האיום ולמצות את הדין עם המעורבים בפעילות זו.

היום הגישה פרקליטות מחוז צפון בביהמ"ש המחוזי בנצרת כתב אישום חמור נגד מזלבסקי.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון