אתמול (א') פורסם כי חבר הכנסת באסל גאטס (הרשימה המשותפת) חשוד בשיתוף פעולה עם פעילי חמאס והברחת מכשירים סלולרים למחבלים בכלא קציעות.

הערב דווח בחדשות 2 כי בידי המשטרה תיעוד מצולם להעברת מכשירי הסלולר למחבלים. כמו כן, גטאס חשוד בהברחת פתקים מוצפנים לפעילי טרור מהפת"ח.

המשטרה ניסתה ליצור קשר עם חבר הכנסת החשוד ולתאם מועד חקירה, אולם גאטס לא ענה לטלפונים. לרוב, משטרת ישראל מבצעת האזנות סתר למכשירים סלולרים במקרים מסוג זה, אולם הדבר אינו אפשרי במקרה של גאטס מאחר וחברי הכנסת בישראל זוכים לחסינות. לבסוף, חבר הכנסת החשוד ענה לטלפון ותיאם חקירה למחר בבוקר.

גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, הגיב בחריפות. בראיון לאתר וואלה, ארדן אמר: "הביקורים של חברי כנסת, בעיקר הערבים, לא נועדו לבדוק שהמחבלים מקבלים זכויות, אלא לחזק אותם פוליטית וזה מהווה סיכון ביטחוני כי לא עושים להם בדיקות גופניות והביקור לא מפוקח כמו כל ביקור אצל האסירים. הם יכולים תאורטית להבריח גם כלי נשק, אסור לבדוק את גופו וחפציו של חבר כנסת, אלא אם יש מידע מודיעני עליו".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90
השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "תאורטית, הם יכולים להבריח גם כלי נשק". צילום: פלאש 90

ארדן הוסיף, "אני יכול לומר באחראיות שיש ראיות משמעותיות על כך שהוא ביקר אתמול אצל המחבלים הרוצחים, והוא חשוד בכך שהוא הבריח גם מכשירי סלולר וגם חפצים נוספים".

ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, מסר: "האשמות שפורסמו נגד ח"כ באסל גאטס בתקשורת הן חמורות מאוד ולכן צריכות להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו ולכן הניסיון כבר לגזור את דינו של גאטס הוא אסור. אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כלל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כלל חברי כנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

 

אלעד שור

אלעד שור