לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו מחר (שלישי), מכון ז'בוטינסקי מזמין את הציבור הרחב לתערוכה של כרזות היסטוריות.

 

התערוכה, שתוצג בארכיון מכון ז'בוטינסקי בתל-אביב, מציגה כרזות ששימשו את המפלגות השונות והמועמדים בבחירות המוניציפליות שהתקיימו בתל-אביב ובירושלים – לפני ואחרי קום המדינה.

 

הכרזות ההיסטוריות מאפשרות הצצה אל מאחורי הקלעים של מערכות הבחירות המוניציפליות בתל אביב ב-1935, בירושלים ובתל אביב ב-1950 – מערכת הבחירות המקומיות הראשונה בישראל מאז הקמת המדינה – וכן מערכת הבחירות המקומיות של שנת 1955.

 

כך לדוגמא, ניתן להתרשם מהמתח הרב ששרר כבר אז בין מחנות השמאל והימין – "תל-אביב אדומה או תכלת לבן?" – והקרבות הפוליטיים שהתקיימו סביב ציביונה של העיר ירושלים.

 

וכך גם תוכלו לראות את רשימת המועמדים של תנועת 'חירות' למועצת עיריית ירושלים לבחירות המקומיות של 1950 ו-1955 (שגם זכתה להישג משמעותי). בין המופיעים באותה רשימה:

רחל ריבלין – מועמדת מס' 6 ברשימה של 1950  (ב-1955 קודמה למקום הרביעי) והאישה היחידה ברשימת "חירות". רחל הינה אימו של נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין רחל (בת ר' אליהו יוסף ריבלין).

כן ברשימה עו"ד אליהו מרידור, (1914 – 1966), אביו של דן מרידור, ומי שהיה מפקד בית"ר בירושלים, חבר פלוגת הכותל, מפקד מחוז ירושלים של האצ"ל וחבר המפקדה הראשית של האצ"ל. לימים, יכהן כחבר הכנסת מהרביעית ועד השישית מטעם תנועת החרות וגח"ל.

ביום הבחירות מכון ז'בוטינסקי יהיה פתוח לקהל הרחב בין השעות 10:00 – 14:00, וכך גם מוזיאון האצ"ל הסמוך לו.

הציבור מוזמן.

לינור בר-אל

לינור בר-אל