דעאש מגייס את ערביי ישראל. מתוך 'הפטריוטים' הערב (ד')

כחלק מהמלחמה בתופעת הישראלים שמצטרפים לשורות ארגון הטרור דאעש, מעתה תוכל מדינת ישראל לשלול את האזרחות של ישראלים אשר פוגעים בביטחון המדינה גם אם אינם נמצאים בגבולות הארץ, כך פורסם בחדשות 2.

שר הפנים אריה דרעי יזם תיקון לחוק האזרחות שיאפשר למדינה לבצע את הצעד, שלדברי דרעי מרתיע במיוחד. "הובלתי את התיקון בכנסת כיוון שגורמי הביטחון אמרו לי באופן חד משמעי שהדבר ההרתעתי ביותר שיכול למנוע מצעירים לעשות את הדבר הזה זה שהם ידעו שישללו להם את האזרחות: אין להם יותר דרכון, אין להם יותר אזרחות".

ארגון הטרור דאעש. ארכיון
ארגון הטרור דאעש. ארכיון

 

התיקון לחוק נכנס לתוקף השבוע, והשב"כ עדכן את משרד הפנים לגבי זהות הישראלים שהצטרפו לשורות דאעש, 20 במספר. בחדשות 2 פורסם כי שניים מהם יהודים לשעבר שעלו מברית המועצות – גבר בן 32 מלוד ואישה בת 28 מאשדוד התאסלמו ואף נרשמו כמוסלמים במשרד הפנים לפני שיצאו להלחם בסוריה.

ישראלי נוסף שהצטרף לדאעש לוחם צה"ל לשעבר, ערבי מוסלמי מהמועצה האזורית פוריידיס. שאר 17 הישראלים שהתגייסו לארגון המדינה האסלאמית הוא מוסלמים ממזרח ירושלים, בועיינה, ג'לג'וליה, כפר קאסם ומכפרים נוספים.

"ילמדו וייראו הצעירים בישראל: אל תעזו לחשוב על כזה דבר, אתם תאבדו את האזרחות שלכם" הצהיר השר דרעי שהחל בתהליך שלילת האזרחות ל-19 הישראלים שהתגייסו לדאעש, שכן אחד נהרג במלחמה של הארגון בסוריה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם