תקרית פיזית אירעה במהלך ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במונרוביה, בירת ליבריה, לצורך השתתפות בוועידת ECOWAS של הקהילה הכלכלית של מדינות מערב אפריקה. על פי הפרסום ב-360, התגרה פרצה כאשר מאבטחי רה"מ נאלצו לבלום חלק מאנשי פליית נשיא טוגו פור נייסינבה, בשל ניסיונם להיכנס לסוויטה בה נפגש נתניהו עם מנהיגי הוועידה בכמות העולה על שסוכם ובשל סירובם להזדהות. על מדרגות הכניסה, החלו דחיפות בין מאבטחי שני המנהיגים הכוללות צעקות. בשלב מסויים הוזעקו מאבטחים ישראליים נוספים למקום כדי לסייע, וזמן קצר לאחר מכן הסתיים העימות. נשיא טוגו, שראה כי מאבטחיו מעוכבים, עזב את המקום בלי לקיים את הפגישה בינו לבין נתניהו. בהמשך, נקבעה הפגישה מחדש לכ-50 דקות לאחר מכן.

רה"מ נתניהו עם נשיא ECOWAS, מרסל אליין זה סוזה. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

קודם לתקרית המביכה, התקבל הבוקר (א') ראש הממשלה בטקס רשמי במונרוביה. את פניו קיבלה נשיאת ליבריה אלן ג'ונסון-סירליף. המנוני המדינות נוגנו, רה"מ נתניהו סקר משמר כבוד וצפה בריקוד מקומי מסורתי.

לאחר קבלת הפנים נועד רה"מ נתניהו עם נשיא הוועידה, מרסל אליין זה סוזה, עימו דן ראש הממשלה בדרכים להעמקת שיתוף הפעולה בין ישראל לבין הארגון הכלכלי של מדינית מערב אפריקה. לאחר מכן נועד נתניהו עם נשיא גמביה אדמה בארוו ועם שרי החוץ והמסחר של גמביה.

הנשיא בארוו ורה"מ נתניהו שוחחו על האפשרות להעמקת שיתוף הפעולה בתחומים מגוונים. רה"מ נתניהו אמר כי ישראל תשלח צוותי עבודה לגמביה כדי לסייע ככל שתוכל. נתניהו אמר לבארוו כי היחסים הבילטראליים צריכים לקבל ביטוי בפורומים בינלאומיים.

רה"מ נתניהו נוחת בליבריה
רה"מ נתניהו נוחת בליבריה
נתניהו ומאבטחיו נחתו בליבריה
נתניהו ומאבטחיו נחתו בליבריה
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20