בספטמבר הקרוב, בעת כינוסה של מועצת האו"ם בניו יורק, תוצג במסדרונות האו"ם תערוכת ציורים של סגן הדר גולדין הי"ד, כך פורסם היום (א') באתר Ynet. גופתו של גולדין, שנהרג לפני כשנתיים במבצע 'צוק איתן', נמצאת בשבי חמאס. מעבר לכישוריו הרבים מסתבר שהדר גם היה צייר מוכשר וכאמור, ביוזמת משפחתו ציוריו יוצגו במטה האו"ם בספטמבר הקרוב, כאשר מנהיגי העולם יגיעו לעצרת הכללית.

שמחה גולדין בראיון ל-'זה היום' 18.8.16

ההחלטה לקיים תערוכה הייתה בהמלצת אוצר אומנות שהגיע לנחם את משפחת גולדין בשבעה והתרשם מציוריו של הדר. התערוכה תקרא "The Final Peace", מקור השם בשגיאת כתיב של הדר באחד מהציורים שצייר. בין הציורים שיוצגו גם ההזמנה לחתונה של הדר עם ארוסתו עדנה.

ציור של הדר גולדין
ציור של הדר גולדין

 

ציור של הדר גולדין
ציור של הדר גולדין

לעצרת הכללית תגיע משפחת גולדין ההורים שמחה ולאה ואחיו התאום של הדר צור גולדין, בליווי משלחת ישראל באו"ם. שם מתכוונים משפחת גולדין לקיים פגישות עם מנהיגי העולם במטרה לגייס סיוע להשבת בנם ולהביאו יחד עם אורון שאול שגם גופתו מוחזקת בשבי חמאס לקבר ישראל.

גולדין נהרג וגופתו נחטפה בשעות הראשונות של הפסקת אש שיזם האו"ם, והמשפחה רואה בארגון אחד מהגופים המרכזיים האחראיים להחזרתו. "הדר נהרג ונחטף על ידי מחבלים נפשעים בזמן הפסקת אש שיזם האו"ם", אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון. "יש חשיבות עצומה בכך שבכירי האו"ם ומנהיגי העולם יראו שבנוסף ללוחם האמיץ שנהרג בזמן שהגן על ארצו, הדר היה גם בן, אח, ואומן מוכשר".

 

 

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב