תנועת הנוער ״כנפיים של קרמבו״ המשלבים ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים לא תיסגר. זאת בעקבות סיכום בין שרי הרווחה, האוצר והחינוך על הגדלת התקצוב עבור מסגרות חינוך בלתי פורמליות לשילוב צעירים בעלי מוגבלויות.

ח"כ מירב בן ארי, יו״ר השדולה למען תנועות וארגוני הנוער אשר ליוותה את המו"מ בין הצדדים, אמרה: "הצלחנו היום להביא הישג היסטורי עבור בני נוער עם צרכים מיוחדים בחינוך הבלתי פורמלי. לראשונה, משרדי הממשלה יתמכו בתחום החשוב הזה שמאפשר לבני נוער רבים להשתתף בפעילויות מהנות ולשבור להם את שגרת יומם".

היא הוסיפה כי 'בזכות המשבר שהתחיל מ"כנפיים של קרמבו' הצלחנו לעשות שינוי משמעותי בכל התחום המדהים הזה, ואני מקווה שבקרוב נראה בני נוער רבים מצטרפים לפעילויות ונהנים מעולם התוכן המרתק של החינוך הבלתי פורמלי".

בעקבות הסיכום בין שר הרווחה חיים כץ, שר האוצר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט לתכנית תלת שנתית, הממשלה צפוי לאשר ביום ראשון הקרוב הצעת מחליטים בנושא שתתקצב את הסיוע ב-40.5 מליון שקלים בין 2019-2021.

לפי הפרסום של חברת החדשות, המשבר ב'כנפיים של קרמבו' החל לאחר שהתנועה נקלעה לקשיים כלכליים בשל "היעדר הסכמות על תקצוב מהמדינה". עד כה תוקצבה העמותה שבני נוער רבים ממתינים ברשימת המתנה כדי להיות חלק ממנה, ב-3.5 מליון שקלים ששימשו, בין היתר, לפעילויות שבועיות ונופשונים לצריכים עם מוגבלות פיזית או שכלית.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20