מלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שוגר הערב (ה') מכתב תשובה כמענה לפניית באי כוחו של ראש הממשלה בעניין בקשתו להימנע מקבלת החלטה בעניינו לפני הבחירות.

"במכתב מובהר כי תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לרה"מ, אשר החל עוד לפני ההחלטה להקדים את הבחירות, נמשך כסדרו ומתנהל כמתוכנן", נמסר מלשכתו של מנדלבליט. "בתוך כך, נאות היועץ המשפטי לממשלה לקיים בשבוע הבא פגישה עם ב"כ של ראש הממשלה בעניין זה, על פי בקשתם", הוחלט והודגש כי "הפגישה תעסוק בעניין זה בלבד, ולא תעסוק בשום נושא אחר".

מטעם ראש הממשלה נמסר כתגובה כי הוא "לא עוסק במסרים נגד היועמ"ש אלא אך ורק בדרישה להליך הוגן, כפי שמגיע לכל אזרח". עוד נמסר, כי "בהליך הוגן עוברים כ-18 חודשים בין המלצות משטרה להחלטה על שימוע. במקרה של ראש הממשלה נתניהו זה לוקח ימים ספורים בלבד והדברים יפורסמו באופן חד-צדדי לפני הבחירות מבלי לאפשר לראש הממשלה להפריך את הטענות נגדו.

"מצער שמפנים אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה שמעלה דרישה בסיסית להליך הוגן והימנעות מהתערבות בבחירות, בשעה שעוברים לסדר היום על שלוש שנים של לחץ בריוני על היועמ"ש כדי שיאשים את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20