בצה"ל מפרסמים הערב תיעוד מתקיפת מטרות נוספות ברצועת עזה אתמול על ידי חיל האוויר. בנוסף, מפרסמים בצה"ל את המטרות שהותקפו בתגובה לירי הרקטות ופצצות המרגמה ע"י ארגוני הטרור. בין היתר, הופצצו מחסני אמצעי לחימה ומתקני חמאס.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בחשבון הטוויטר שלו לביקורת על התגובה הישראלית המוגבלת ורמז לסיבה: "המיקוד העיקרי של מערכת הביטחון היה ונותר מניעת התבססות של איראן וגרורותיה בסוריה".

מוקדם יותר תקפו שרים בקבינט במילים קשות את התנהלות הדרג המדיני וההנחיות שהועברו לצה"ל במהלך סבב הלחימה ברצועת עזה. שר בכיר אמר לכתב ערוץ 20:"במקום לפעול בצורה נחושה והחלטית מול חמאס פעלנו בצורה רופסת. לראייה – כל התקיפות במקום הצפוף בעולם ואין אפילו מחבל אחד הרוג".

שר אחר הוסיף: "כושר ההרתעה של צהל נחלש משמעותית ביממה האחרונה. עלולות להיות השלכות גם בגזרה הצפונית, מול אירן וחיזבאללה. הגיע הזמן לקבל החלטות בנוגע לחמאס עזה ולפעול בצורה החלטית וברורה. הפעולה של צהל בהנחיית נתניהו הייתה מגומגמת ואפילו רופסת."

בסיס ג'יהאד איסלאמי בדרום רצועת עזה שהותקף ע"י חיל האוויר, מאי 2018. צילום: רויטרס

בתוך כך, היום נחשף כי עובדי חברת החשמל פועלים מהלילה לתקן את הנזקים שנגרמו כתוצאה מפגיעת הרקטה במתקני חברת החשמל שמספקים אנרגיה לרצועה. על אף שהנחיית שר האנרגיה יובל שטייניץ הייתה להתחיל בעבודות לאחר הרגיעה, העבודות החלו כאשר תושבי עוטף עזה נאלצו להתמודד עם הרקטות, אזעקות "צבע אדום" והשהייה במקלטים.

מתקן ג'יהאד איסלאמי בדרום רצועת עזה שהותקף הלילה ע"י חיל האוויר. צילום: רויטרס
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון