צילום באדיבות: MyHeritage

לפני 47 שנים, שתי אחיות קוריאניות ננטשו בתחנות רכבת בעיר טגו שבקוריאה הדרומית. אחת האחיות כריסטין פנל אומצה על ידי משפחה מארה"ב והשניה קים האלן אומצה על ידי משפחה מבלגיה.

כריסטין ננטשה בגיל שנתיים ומספר שבועות לאחר מכן ננטשה אחותה קים בגיל 6 שבועות, הן הגיעו לבתי יתומים נפרדים ואיש לא ידע שהן קשורות זו לזו.

כל אחת מהן ידעה שהיא מאומצת, אך לא ידעה דבר על משפחתה הביולוגית. במהלך חייהן כל אחת מהן ניסתה לאתר את הוריה אך בהיעדר מידע או מסמכים כלשהם כשלו הניסיונות.

כל אחת מהאחיות החליטה לעבור בדיקת DNA של חברת ההייטק הישראלית MyHeritage מבלי שהן תיאמו זאת. בתקווה שבצד השני מישהו נוסף מהמשפחה מבצע את הבדיקה והם יתאחדו.

בדיקות הדנ"א שהוזנו במערכת הראו התאמה של קרבה גנטית מדרגה ראשונה, זאת לאחר שכל אחת מהן העבירה 47 שנים מחייה מבלי לדעת דבר על משפחתה הביולוגית.

שתי האחיות נפגשו בתחנת הרכבת בעיר טגו בה הן ננטשו. האחיות סיפרו שכמאומצות הן היו מחפשות אנשים הדומים להן, כדי שהמראה אולי יצביע על קשר גנטי.

לאחר הפגישה ששתיהן שמחו לראות סוף סוף את הדמיון המשפחתי הן הבינו שיש להן עוד דברים במשותף באופי, בתחביבים ובהעדפות אישיות.

כעת האחיות מחפשות אחר הוריהן. מאחר והבדיקה הגנטית הוכיחה שהן אחיות מלאות משני הצדדים החולקות את אותם אם ואב. הדבר מראה שייתכן והמשפחה הייתה יחד לפחות לפרק זמן מסוים מההיריון הראשון ועד לשני.

הן העלו אפשרויות שההורים עדיין חיים יחד ואולי יש להן אחים נוספים.

חברת ההייטק MyHeritage היא פלטפורמת הגנאלוגיה (חקר אילן היוחסין) הגדולה בעולם, הכוללת את תיאור חייהם של 3.2 מיליארד בני אדם, המחזיקה במאגר של יותר מ- 4.3 מיליון התאמות גנטיות המבוססות על דגימות DNA, ו- 100 מיליון משתמשים רשומים.

MyHeritge היא נותנת החסות הרשמית לתחרות האירוויזיון שתתקיים בתל אביב.

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל