בהמשך להודעת שירות הביטחון הכללי שהותרה היום לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2017, נעצרו על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, שתי חשודות, אזרחיות ישראליות בנות 19 (ילידות 98'), תושבות היישוב לקיה שבנגב בגין חשד לקשר עם גורמי טרור מזוהי דאע״ש, הותר לפרסום סרטון המעצר של אחת החשודות על ידי יחידת המסתערבים של מג"ב דרום שהביאו במסגרת הפעילות למעצר של שתיהן. כזכור, הפרקליטות הגישה הבוקר (ב') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד רחמה אלאסד ותסנין אלאסד, שתי אזרחיות ישראליות בנות 19 (ילידות 98'), תושבות היישוב לקיה שבנגב, בגין חשד לקשר עם גורמי טרור מזוהי דאעש. היום הותר לפרסום כי השתיים נעצרו במהלך חודש דצמבר האחרון, במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

תסנין ורחמן אלאסד. תקשורת שב"כ
תסנין ורחמן אלאסד. תקשורת שב"כ

בחקירת השתיים הובהר כי במהלך השנה האחרונה ביקשו לבצע פיגוע כנגד יהודים בשטחי מדינת ישראל, תוך בחינת מתווים שונים למימושו. בנוסף, עמדו בקשרים מול גורמי טרור מזוהי דאעש מחו"ל, ואף הונחו על ידי חלקם לבצע משימות הכנה לקראת ביצוע פיגוע.

עוד העלתה החקירה כי רחמה ותסנין תכננו לצאת לחו"ל בעצמן, במטרה להצטרף ללחימה בשורות ארגון דאעש. בנוסף, פרסמו תכנים בשבח ארגון 'המדינה האסלאמית' ותכנים מסיתים לפעילות טרור כנגד יהודים וישראל.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי