תנועה מגונה, קללות ותאונה: כך נקלעו נוסעי קו 104 לנסיעה מהגיהנום. תקרית חריגה באוטובוס של חברת דן במרכז הארץ, בה נהג חברת דן התעמר בנוסעיו ובשלב מסוים אף מאיים לכלוא את הנוסעים. מ', שנסעה על הקו, סיפרה לערוץ 20 את השתלשלות האירועים.

"עליתי לקו 104 שיצא מתל השומר בשעה 14:45, שהופעל על ידי נהג אוטובוס בשם סאמר. כשהאוטובוס עצר בתחנה באלנבי בתל אביב, עלו שתי נוסעות ושילמו לנהג, אישה מבוגרת ביקשה לשלם תעריף של אזרח ותיק והנהג בתגובה זרק עליהן את העודף".

עוד מספרת מ': "שמעתי את חילופי הדברים בין הנהג לשתי הנשים והחלטתי לתעד הכל בטלפון הנייד ומעבירה תלונה לחברת דן". בנקודה זו, אומרת מ', הנהג הבחין בתיעוד המתגלגל והחל להשתולל. "הנהג שם לב שהוא מתועד והתחיל לצעוק, לקלל אותי ולעשות תנועות מגונות עם הידיים. הנוסעות ירדו מהאוטובוס בז'בוטינסקי ואני נשארתי עוד תחנה על מנת לרדת תחנה אחרי, בנורדאו".

צילום מסך
צילום מסך

מ' נותרה לבדה עם הנהג המאיים, שלפתע פנה אליה והראה לה תנועה מגונה וקינח ביריקה. "הנהג הסתובב אליי וירק לעברי בתגובה לכך שצילמתי אותו ואז התחיל לצעוק שכמעט עשה תאונה בגללי. לפני שהגענו לתחנה בנורדאו, בבן יהודה 238, עצר הנהג את האוטובוס באמצע הכביש, נעל את דלתות האוטובוס ואמר לילדים, לנשים ולשני הגברים שנכחו שאף אחד לא יורד עד שמשטרה לא מגיעה".

לדברי מ', "הנהג כלא את כל הנוסעים כבני ערובה ולא נתן לנו לצאת במשך דקות ארוכות בהן הנשים והילדים בהיסטריה ובוכים, ושני הגברים באוטובוס מנסים להרגיע את הנהג. אני המשכתי לצלם, הנהג ירק עליי שוב ואז תקף אותי פיזית וגרם לי לחבלות". למרות התעמרות הנהג, מ' החליטה שלא להגיב, אלא להפנות את התיעוד למשטרה.

רק כשהשוטרים הגיעו, מ' שוחררה ממתקן הכליאה על גלגלים. "השוטרים הגיעו תוך דקות, יחד עם ניידת אמבולנס ורוכב אופנוע של מד"א", סיפרה מ'. "שוטר אחד נעל את עצמו עם הנהג באוטובוס שהמשיך להתפרע, לצעוק, לקלל ולאיים שיפגע בי. גם כשהשוטרים היו שם. כשהנהג פתח את הדלת האחורית כדי לתת לאחרוני הילדים שעוד נשארו כבני ערובה לצאת יצאתי גם אני.

השוטר שהגיע גבה ממ' עדות, והיא הגישה תלונה במשטרה. לדבריה, החוקר קבע בהתאם לתיאור האירוע כי מדובר בתקיפה סתם, באיומים ובכליאת שווא. עוד נודע לערוץ 20 כי הנהג זומן לחקירה, קיבל צו הרחקה וחקירה כנגדו מתנהלת. מ' אומרת: "ממש בהלם, לא חשבתי שנסיעה באוטובוס יכולה להסתיים כך".

מחברת דן נמסר בתגובה: כאשר מדובר באלימות מכל סוג שהוא, לא תהיינה פשרות. מתבצע הליך מסודר ומהיר לבדיקת האירוע, לשמיעת גרסת הנהג וליישום נוהלי משמעת מחייבים במקרים חריגים שכאלו. כמו כן, מנכ"ל 'דן' נתן הנחייה לזמן אותו מיידית לשימוע. הוא אישית מטפל במקרה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי