הדרום הפרוע: בתיעוד מטריד שפורסם ע"י 'חדשות בזמן', נראים בדואים נוסעים ביום שישי האחרון עם נשקים שלופים בכבישי הדרום, יורים באוויר באין מפריע. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי ככל הנראה מדובר בירי על רקע חתונה שהתקיימה באותו ערב בישוב שגב שלום.

צילום: חדשות בזמן

 

מהמשטרה נמסר כי "אותרו מעורבים החשודים בביצוע הירי ונערכות פעולות למעצרם והבאתם לחקירה. במקביל עוכב לפני זמן קצר החתן, תושב שגב שלום והועבר לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת ישראל". עוד נמסר מהמשטרה כי היא "פועלת בנחישות נגד אחזקה, סחר ושימוש באמל"ח וכנגד נהיגה פרועה המסכנת את משתמשי הדרך".

צילום: חדשות בזמן

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר בתגובה כי "המעשים שתועדו בכבישי הדרום חמורים ביותר ואסור לנו לעבור עליהם לסדר היום בשום אופן". לדבריו, "אני מצפה מהמשטרה לפעול מיידית לאיתור ומעצר היורים שתועדו נוהגים בבריונות ובפראות ומבצעים ירי פרוע ומסכן חיים. המאבק באמצעי לחימה בלתי חוקיים נמצא בראש סדר העדיפויות של המשרד לביטחון פנים ויש לפעול נגד העבריינים בתחום זה ללא הרף"

עודה תוקף את ארדן: "הזמן שיגיש מכתב התפטרות". צילומים: פלאש 90

 

ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, מיהר להגיב לדברי השר לארדן ותקף אותו. "ארדן לא מסוגל לבצע את תפקידו כראוי ולהתמודד עם תופעות אמיתיות של פשיעה במדינה, ולכן משתמש בשקרים באופן סדרתי כדי להסית נגד האוכלוסיה הערבית, גם כאשר שקריו נחשפים", אמר. "זה התחיל עם השריפות בכרמל והמשיך באום אל חירן. הגיע הזמן שהשר שאמור להיות אמון על ביטחון הפנים יסתכל על התנהלותו, שהיא לא רק מביכה אלא גם נפשעת, ויגיש מכתב התפטרות".

כזכור, רק בינואר האחרון פורסם בעמוד הפייסבוק של עמותת 'אור ירוק' סרטון המתעד נהיגה פרועה של תושבים באזור שגב שלום. בסרטון נראית מכונית כשאחד הנוסעים בה, רעול פנים, יורה כדורים באוויר מגג הרכב תוך נהיגה פרועה. רכבים אחרים נראים כשהם נוהגים במהירות בכיכר במקום "עולים" על המדרכה ולא מאטים באופן מסוכן.

וידאו: 'אור ירוק'

בעקבות דיווח שהתקבל ביום שישי האחרון אודות ירי בכביש 40 סמוך לצומת אוהלים, הוקפצו למקום שוטרים שפתחו בסריקות במקום לאיתור החשודים.

עלייה של 9.5% בכמות המעצרים

על פי נתוני המשטרה, כמויות נשק חסרות תקדים נתפסו בשנה החולפת ביישובי המגזר הערבי בפרט. בשנת 2017 נתפסו אלפי אמצעי לחימה, נעצרו בכל רחבי הארץ 2225 חשודים והוגשו 1137 כתבי אישום כנגד חשודים בגין עבירות אמל"ח (עלייה של 9.5% בכמות המעצרים ושל 42%! בכמות כתבי האישום ביחס לשנת 2016).

כמו כן, למעלה מ-15,000 דוחות תנועה נינתו בכבישי הנגב בגין מהירות, אי ציות לתמרורים, נהיגה בזמן פסילה, בגין סטיות ועקיפות ועוד.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי