יכול להיות שאתם מתעוררים מדי בוקר עוד לפני השמש ואחרי כמה דקות של שקט עם ספל הקפה והעיתון אתם מיד מזנקים לרשימת המטלות. אתם מכינים ארוחות לילדים, מסדרים את החדרים, מוציאים את הכלב, מתכוננים לפגישה גדולה, מתקתקים כמה וכמה פרויקטים ומשימות, ובסוף היום אתם גם מבשלים, מנקים, עוזרים למי שצריך עם שיעורי הבית ואולי מפנים כמה דקות כדי לבלות עם הילדים. אם אתם עייפים רק מהמחשבה על רצף המשימות הזה אתם זקוקים ליום חופש, והוא ללא ספק מגיע לכם. כשאתם מתכננים יום ספא בהרצליה פיתוח או מנוחה על שפת הבריכה אתם דואגים גם לעצמכם, מחדשים אנרגיות וחוזרים לשגרה רעננים יותר.

יום כיף בשניים

הבעיה גדולה עוד יותר כשאתם מבינים שבתוך כל המשימות הללו שכחתם אדם אחד חשוב במיוחד. זה האדם שבחרתם לחיות איתו ולאהוב בבריאות ובחולי (או זה שאתם מתכוונים להישבע שתאהבו בבריאות ובחולי). כשאתם מחליטים יחד לעצור את הטירוף הזה, לקחת הפסקה קצרה ולהיעלם ליום אחד מהרדאר של הבוסים, המורים, ההורים והילדים, אתם משקיעים כמו שצריך בעצמכם. כל אחד מכם צריך את השקט וההפוגה, ושניכם יחד זקוקים לניתוק הזה. זה יכול לעשות רק טוב לזוגיות, ללא ספק.

אינסוף אפשרויות

אם השתכנעתם שמגיע לכם יום חופש, הגיע הזמן לבחור את הדרך הטובה ביותר לנצל אותו. מי שאין לו את הזמן ליום מנוחה שלם יכול תמיד להסתפק בחצי יום, או אפילו בבוקר אחד פנוי. ארוחת בוקר זוגית, עיסוי מפנק או קריאת ספר על שפת הבריכה, כל אחד מאלה הוא פסק זמן מבורך שיעזור לכם לנקות את הראש ולדעת שהשקעתם גם בעצמכם. בין אם נודה בזה ובין אם לא, המשאב החשוב ביותר שעומד לרשותנו הוא אנחנו. רק אם נעצור לפעמים ונחדש מצברים נצליח לעמוד בכל המשימות שיש לנו, ובואו נודה באמת המרה – הן לא ייגמרו לעולם. להיפך. ככל שהזמן עובר המטלות רק נערמות בקצב בלתי נתפס.

 

מרב לרנר

מרב לרנר