הקבוצות החליפו זהות. אינייסטה מברצלונה ורונאלדו מריאל. צילום: FC Barcelona official website

 

פורים הוא חג התחפושות, מקור המילה הוא במילה "ונהפוכו" שמוזכרת במגילת אסתר שם ברגע אחד התהפכה הגזירה ובמקום שהיהודים יפגעו ביד אויביהם, הם ניצלו ואף הצליחו לגבור עליהם. כמו אותו המן שתכנן לתלות את מרדכי על העץ ולבסוף הוא נתלה על אותו העץ. ברוח החג, אפשר לומר שגם בספורט חזינו השנה בכמה וכמה תחפושות ותהפוכות שונות, ונציין כאן כמה מהם.

    • ברצלונה וריאל מדריד – ברצלונה הקבוצה שתמיד התהדרה בגידול של כשרונות ובפיתוח שחקני בית, התחפשה השנה לריאל מדריד תוך שהיא מוציאה כ-350 מיליון על שני שחקנים בלבד (דמבלה וקוטיניו). דווקא הבזבזנית המקורית, ריאל מדריד, התחפשה השנה לברצלונה ולא הוציאה כסף על חיזוק, מה שהשאיר את אותם שחקנים למורת רוחם של האוהדים (כמו קארים בנזמה למשל).
נהיה שקט. מוריניו. צילום: Aleksandr Osipov

 

    • ז'וזה מוריניו – מוריניו נתפס לאורך השנים כבעל פה גדול, למאמן שההישגים שלו במגרש תמיד מלווים בפליטות פה, במסיבות עיתונאים מעניינות ועקיצות לשלל שחקנים ומאמנים יריבים. השנה מוריניו התחפש למאמן שקול, רגוע, כזה שכמעט ולא מדבר, וכפועל יוצא כמעט ולא יוצר סקנדלים כפי שהתרגלנו ממנו. מי היה מאמין שיתחיל להיות משעמם איתו?
    • הפועל ירושלים ומכבי תל אביב בכדורסל – מאז שנכנס אורי אלון לכדורסל הישראלי הוא תמיד הצהיר כי הוא מעוניין בניהול שפוי, רגוע, עם סבלנות ונתינת אמון וביטחון לשחקנים ומאמנים. השנה נראה כי הוא קצת התחפש לצהובים מתל אביב, כך שמאמן שלישי כבר עומד העונה על הקווים וכל הזרים כבר הוחלפו עוד לפני שהשנה התחלפה ל-2018. דווקא מכבי תל אביב, שבשנים האחרונות עשתה צחוק ממעמד המאמן והחליפה זרים בסיטונאות, בינתיים לא ממהרת לפעול ונשארת עם אותו סגל ואותו מאמן.
אלי טביב. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

    • אלי טביב והקהל – אם עד השנה היחסים בין אוהדי בית"ר ירושלים לבעלים היו גועשים וסוערים, ולא פעם נטען ע"י טביב שהקהל מתפרע כי הוא רוצה לגרום לנזק לכיסו של הבעלים, השנה, העסק מתנהל על מי מנוחות. התוצאות הטובות שהקבוצה משיגה למרות שלל הסערות שהמועדון עובר מרגיעות את הקהל שמצידו מפגין פחות מההתנהגות הגזענית והאלימה שאפיינו חלקים ממנו, מה שמועיל לכל הצדדים.

כעת רק נותר לראות האם מדובר בתחפושות זמניות, במהפך שלא מבשר על שינוי אמיתי בכל אחד מהמקרים, או שהתחפושות הנן סנוניות להמשך ואף מבטאות רצון אמיתי להשתנות.