תושב ירושלים בן 40 נעצר לפני זמן קצר והובא לחקירה במשטרת ישראל בחשד להסתה לאלימות כנגד ראש אגף כוח אדם בצה"ל האלוף מוטי אלמוז. כזכור, בתוכן הכרזות נכתב: "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד ע"י סוחר הנשמות ראש אכ"א. מוטי אלמוז, המוכר נשמתו בעבור בצע כסף, עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האושוויץ – צבא השמד. דע לך כי אית דין ואית דיין (יש דין ויש דיין). סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".

כרזות הנאצה שהופצו. צילום: ללא קרדיט
כרזות הנאצה שהופצו. צילום: ללא קרדיט

במשטרת ישראל מתנהלת חקירה שהחלה בעקבות חלוקה של פשקאווילים ובהם דברי נאצה והסתה לאלימות כנגד ר' אכ"א בצה"ל בגין גיוס חרדים לצה"ל. חלק מהפשקאווילים חולקו גם בסמוך לביתו בכפר תבור. בחקירה מקצועית ואינטנסיבית ולאחר קבלת אישור הפרקליטות לחקירה בגין הסתה לאלימות, נעצר החשוד בירושלים וצפויים מעצרים נוספים.

במשטרה ציינו כי המסוכנות הרבה והמידית הנשקפת מפרסומי הסתה לאלימות כנגד משרתי ציבור בכלל והמשרתים בצבא ההגנה לישראל בפרט היא חמורה, פוגעת בהליכים דמוקרטיים ועשויה להחליש את ידיהם של העוסקים במלאכה. משטרת ישראל נוקטת ותמשיך לפעול ביד קשה כנגד אלו הבוחרים להפיץ דברי הסתה.

כזכור, אחרי פרסום כרזות הנאצה קרא שר הביטחון אביגדור ליברמן למצות את הדין עם המסיתים נגד אלמוז. "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו – היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום. אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון