ברק כהן פעיל השמאל שתקף בחודש שעבר את שרת התרבות מירי רגב ומשפחתה, הושעה היום (שני) על ידי בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב מעיסוק בעריכת דין למשך שנה וחצי. ההחלטה של ההשעיה הגיעה על רקע העמדתו לדין פלילי של כהן בגין הטרדה של ראשי המערכת הבנקאית, מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ציון קינן. ההחלטה להשעות את כהן מעריכת דין התקבלה בדעת רוב של הדיינים, ונגד דעתו החולקת של עו"ד יוסי בן-דוד, שהתנגד. כך פורסם הבוקר ב'גלובס'.

ברק כהן ורגב צילום מסך
ברק כהן ורגב. צילום מסך

נגד כהן וחבריו למחאה הוגש כתב אישום, לאחר שהגיעו לבתיהם של ראשי מערכת הבנקאות, בהם כאמור מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח, ובני משפחתם, כשהם מצוידים במגפון והקימו רעש במקום בקריאות במגפון. האירוע תועד באמצעותם בווידאו והופץ לאחר מכן בדף ובאתר שפתחו בדיוק לצורך זה. במקרה אחר נטען כי עו"ד כהן הגיע לבית הספר של בתה של רוסק-עמינח, וקרא בקול במגפון קריאות נגד מנכ"לית בנק לאומי.

רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי. צילום: פלאש 90
רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי. צילום: פלאש 90

לפי טענת המשטרה ממעשיהם של הנאשמים עולה כי לאורך זמן רב הם פגעו בפרטיותם של קורבנותיהם, שסבלו מרדיפה מתמשכת ועקבית, תוך הפרה בוטה של החוק.

כזכור, כהן תקף בחודש שעבר את השרה רגב ונחקר בעקבות כך באזהרה בחשד להעלבת עובד ציבור, פגיעה בפרטיות ותקיפה ושוחרר לאחר מכן בתנאים מגבילים. בעת שצעדה רגב עם בני משפחתה ברחוב דיזנגוף בתל התעמת עמה כהן ותיעד את האירוע במצלמה כשהוא משתמש בביטויים קשים ונמוכים. בקשותיה של בתה הקטנה של רגב, כמו גם אלו של בעלה לא נענו על ידי פעיל השמאל הקיצוני שהמשיך בשלו וליווה את רגב תוך כדי שצילם את מסכת הגידופים שהוא מפנה כלפייה וכלפי משפחתה, על אף התעלמותה של השרה ממנו.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20