מחר (ו') יתכנסו תומכיו של אלאור אזריה בשעות הצהריים מול כלא 4 במחנה צריפין ויערכו קבלת שבת. הפעילים יתכנסו בשער ראשל"צ, יקבלו את השבת ויצפו בהופעה של הזמר אריאל זילבר שיגיע לאירוע.

ראיון עם אריאל זילבר על קבלת השבת מחוץ לכלא 4. מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

ראש המאבק לשחרור אלאור, רן כרמי בוזגלו, אמר: "נמשיך ללוות את אלאור ואת משפחתו ולתמוך בהם עד שישוחרר ויחזור לביתו. לא נניח לנושא לרדת מעל סדר היום הציבורי. אני קורא לרמטכ"ל להיעתר לבקשתו הלגיטימית של הלוחם ולהמיר את העונש בעבודות שירות".

כרמי בוזגלו הוסיף כי "יש להביא לסיומה של הפרשה העגומה, שמטלטלת את המדינה קרוב לשנה וארבעה חודשים. חייבים לאחות את הקרע שנפער בין הצבא והעם ולצעוד בבטחה אל עבר האתגרים שנכונו לנו".

 

אלאור אזריה נכנס לכלא 4 מוקף בתומכיו. צילום וידאו וסטילס: איתן אלחדז/TPS
אלאור אזריה נכנס לכלא 4 מוקף בתומכיו. צילום וידאו וסטילס: איתן אלחדז/TPS

 

כזכור, ביום רביעי נכנס אזריה לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו – 18 חודשי מאסר. בית הדין הצבאי הרשיע אותו בהריגת מחבל מנוטרל בחברון בחודש מרץ 2016 ובהתנהגות שאינה הולמת. ערכאת הערעור הותירה את העונש כנו.

אזריה פנה בשבוע שעבר לרמטכ"ל בבקשה להמתיק את עונשו ולהמיר את המאסר בעבודות שירות. הבקשה תיבחן החל מ-7 בספטמבר, כשפסק הדין יהפוך חלוט ולא ניתן יהיה לפנות בבקשת רשות ערעור לעליון. למרות זאת, בקשתו לעיכוב ביצוע העונש עד להחלטת הרמטכ"ל נדחתה וכאמור, אמש החל לרצות את עונשו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20