בעקבות חשיפת ערוץ 20, הצעת חוק חדשה תאפשר להדיח נציגים תומכי טרור ברשויות המקומיות.

כזכור, בתחילת השבוע חשפנו כי סגן ראש עיריית חיפה החדש, רג'א זעאתרה, מייחל להסתלקות הכיבוש, גורס כי חמאס אינו ארגון טרור וטוען כי מחבלי דאעש שאבו השראה מהציונות. בעקבות הפרסום, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיש הצעת חוק לפסילת נציג ציבור התומך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל.

הצעת החוק קובעת כי מועמד לא יוכל להתמודד לרשות המוניציפלית ובסמכותו של שר הפנים להדיח חברי מועצה מכהנים אשר הביעו את תמיכתם בטרור או בשלילת קיומה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

 

כזכור, זעאתרה, יו"ר מפלגת חד"ש בחיפה וראש מערך ההסברה של 'הרשימה המשותפת' לשעבר, ימונה לתפקיד סגן ראש העיר בקואליציה החדשה למשך חצי קדנציה ויכהן בתפקיד ברוטציה עם יו"ר סיעת מר"צ הרב דובי חיון. זאת לאחר שחיון הודיע כי הוא מחרים את זעאתרה ואת סיעת חד"ש "לאור התנהגותו".

בישיבת המועצה הבאה שתתקיים בחודש ינואר, מתכננים התושבים לקיים מחאה שתמנע את מינויו הרשמי של זעאתרה. התושבים המוחים קוראים לראש העיר הנכנסת עינת קליש רותם לבטל את ההסכם.

"לאחר שהצלחתי למנוע את התמודדתם של חנין זועבי וג'מאל זחאלקה לכנסת הבאה, נביא גם לסילוקם של תומכי טרור בשלטון המקומי", אמר ח"כ עודד פורר. "נוכח הפרסומים כי סגן ראש העיר חיפה החדש, פרסם קריאות תמיכה בחיזבאללה, בחרם על ישראל ובפעילות נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, נשנה את החוק כך שלא רק ימנע ממנו ומדומיו להתמודד, אלא אף ייתן סמכות לשר הפנים לפטר חבר מועצה שפועל נגד מדינת ישראל".

ח"כ עודד פורר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20