מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > בלעדי: בכלא 4 קבעו – אזריה עומד בתנאים לשחרור מוקדם

בלעדי: בכלא 4 קבעו – אזריה עומד בתנאים לשחרור מוקדם

חוות הדעת המקצועית של כלא 4 קובעת: לוחם חטיבת כפיר לשעבר אלאור אזריה עומד בכל הקריטריונים לשחרור מוקדם. כפי כך מתפרסם היום (חמישי) לראשונה בערוץ 20. חוות הדעת הועברה לתביעה הצבאית לקראת דיון שיתקיים בעניינו של אזריה ב- 14 לחודש.

לפי חוות הדעת, "אלאור התנהג לאורך כל ריצוי עונשו למופת". כאמור, בעוד כשבועיים תתכנס הוועדה שתדון בעניינן בקשתו של אזריה לשחרור מוקדם בבית הדין הצבאי, ושופט ישמע את נימוקי בקשתו שצפויה להיתקל בהתנגדות קשה של התביעה הצבאית".

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

 

לאחר ששופט צבאי ישמע את שני הצדדים הוא ימסור את החלטתו, ומרגע קבלת ההחלטה היא תהיה חלוטה. כלומר, אם יקבל השופט את הבקשה וההמלצות וידחה את התנגדות התביעה הצבאית – אזריה ישוחרר לאלתר.

במידה ובקשתו תידחה, יוכל אזריה להשתחרר רק בעוד שלושה חודשים, לאחר שינוקה מתקופת מאסרו שליש על התנהגות טובה. זאת בהנחה שאכן לא יעלו חריגות בהתנהגותו.

בדיוק היום לפני שנתיים, י"ד אדר, אירעה התקרית שטלטלה את המדינה. אזריה, אז לוחם בחטיבת כפיר הוקפץ לזירת פיגוע בתל רומידה בחברון ולאחר שטיפל בחברו, לוחם בחטיבה שנפצע, בפיגוע הוא דרך את נשקו וירה בראשו של אחד המחבלים שהיה מנוטרל על הכביש. מאוחר יותר במהלך משפטו טען אזריה כי ביצע את הירי מחשש כי על גופו היה מטען, גרסה שבית הדין הצבאי דחה בשתי ערכאות.