מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > עד הרגע האחרון: מלחמה פסיכולוגית בין צה"ל לחמאס

עד הרגע האחרון: מלחמה פסיכולוגית בין צה"ל לחמאס

"מה שהפלסטינים רוצים זה רק ליצור אווירה של התמוטטות, הרי הם לא יכולים להביס את מדינת ישראל": הכוננות המבצעית לקראת אירועי יום הנכסה בשיא וכך גם הלוחמה הפסיכולוגית בין שני הצדדים

בדרום נערכים בכוננות לקראת אירועי יום הנכסה מחר. גם היום מכה טרור העפיפונים בשטחים החקלאיים ובשמורות הטבע בעוטף. בינתיים, חיל האוויר משגר מסר לחמאס בדמות תיעוד היערכות חריגה להפצצות בעומק הרצועה ומשגר כרוזים. הלוחמה הפסיכולוגית בין שני הצדדים פועלת במלוא הכוח.

ד"ר רון שלייפר באולפן 'היום הזה' עם אמיר איבגי

 

ד"ר רון שלייפר, חוקר לוחמה פסיכולוגית בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, מבקש להזכיר שלא מדובר בסוג חדש של מלחמה. "אחרי שכשל הניסיון למלחמה פיזית בששת הימים, ערפאת אמר ב-1968 'אנחנו ננצח אותנו בעזרת הרחם הפלסטינית והלוחמה הפסיכולוגית', אמר. "ב-1982 זה היה ילדי האר.פי.ג'י, ב-1987 זה היה ילדי האבנים וכו', עד היום".

לדבריו, במערכה הנוכחית שמתנהלת מזה חודש, ""מסך כל האג'נדות שמטריפות את שלום העולם, הפלסטינים הצליחו להציב את הקמפיין שלהם במרכז באופן פנטסטי", במשך כל כך הרבה שנים ובאופן כל כך אינטנסיבי".

ד"ר שלייפר אף מבהיר כי למרות איך שההפגנות הללו מוצגות, לא מדובר במחאה ספונטנית. "אין כאן שום דבר ספונטני, הם הכינו את זה במשך חודשים ארוכים, גם בעזה, גם בטהרן וגם בארה"ב".

לסיכום, הוא מסביר, "מה שהפלסטינים רוצים זה רק ליצור אווירה של התמוטטות, הרי הם לא יכולים להביס את מדינת ישראל. הרעיון הוא להכות מכה, ועוד שנה יבוא גל נוסף".