מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > האולפן הפתוח > פעילי תעאיוש עוררו פרובוקציה וטענו שהותקפו

פעילי תעאיוש עוררו פרובוקציה וטענו שהותקפו

פעילי שמאל קיצוני מארגון "תעאיוש" ביצעו אמש (ש') פרובוקציה ביישוב מצפה יאיר שבדרום הר חברון וטענו שהותקפו ע"י התושבים. המשטרה פתחה בחקירה.

מצפה יאיר, היום. צילום: תעאיוש

 

"ברגעים אלה 5 פעילי תעאיוש בדרגות פציעה שונות מפונים לבית החולים סורוקה לאחר שטרוריסטים יהודיים ממצפה יאיר תקפו אותם באבנים מקלות ועוד", נכתב בעמוד הפייסבוק של תאעיוש. "החיילים במקום פחדו להתערב, אפשר לראות כמה מהם יש שם ולא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הם היו פלסטינים".

מדובר צה"ל נמסר: "הבוקר הגיעו כמה פעילי תעאיוש לאזור שבו מתקיימת בנייה פלסטינית בלתי חוקית סמוך למצפה יאיר. לאחר שהוחרמו על ידי גורמי הביטחון כלים ששימשו לבנייה הבלתי חוקית, הפעילים עלו לכיוון מצפה יאיר במטרה לעורר פרובוקציה ובמקום התפתח חיכוך ביניהם לבין תושבי האזור. לוחמי צה"ל שהיו במקום הכריזו על שטח צבאי סגור על מנת למנוע את המשך החיכוך, אך חלק מפעילי הארגון סרבו להתפנות תוך הפרת הצו שהוטל על המרחב. לאחר זמן מה הפעילים התפנו והחיכוך הסתיים".

מהמשטרה נמסר: "מוקדם יותר היום התקבל במוקד דיווח מכוחות צה"ל על אודות ארבעה ישראליים שהגיעו למצפה יאיר בכוונה לצלם. בשלב מסוים הגיעו כמה צעירים רעולי פנים לטענתם והחלו לתקוף אותם וגרמו לפציעתם. כוח משטרה שהוזעק למקום פתח בחקירה והחל בביצוע פעולות ראשוניות לבירור נסיבות המקרה".

מצפה יאיר, היום. צילום: תעאיוש

 

"הבינו שהם עומדים להיעצר – וביקשו להתפנות לבית החולים"

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, אמר בתגובה: "לאחר שפעילי ארגון תעיוש האנרכיסטי תמכו בבניה לא חוקית ערבית על אדמות מדינה שם ביצע כוח פעולת אכיפה, בחרו בתגובה להפר את שלוות השבת של תושבי מצפה יאיר, תוך שהם חודרים לביתם פרטיים ומצלמים בתוכם ומפרים צו שטח צבאי סגור, במטרה ליצר פרובוקציה. כל אדם בריא שהיו מתפרצים לביתו היה פועל להגן על ביתו ובני משפחתו ולסלק את העבריינים הפולשים".

לדבריו, "כשהבינו פעילי השמאל שהם עומדים להיעצר- ביקשו להתפנות לבית החולים, אך מבדיקה שערכנו בבית החולים מדובר שוב בהצגות שנועדו לייצר כותרות. אנו שבים וקוראים לצה"ל ולמשטרה להוציא כנגד החבורה צווי הרחקה מהאזור .המצאותם גוררת עבירות על החוק ופגיעה ביישובינו. כל יישוב אליו הם מגיעים סובל בהמשך מפריצות וגניבות ובניה לא חוקית מסיבית מצד הערבים מסביב. הגיע העת לשים לזה סוף, אחת ולתמיד".