על רקע ההכרה בירושלים והעברת השגרירות האמריקנית אליה, פרישת המעצמה הגדולה בעולם מהסכם הגרעין האיראני והצלחת כוחותינו ליירט את מטח הטילים האיראני האחרון – הרבנים הראשים לישראל התכנסו היום (ו') בכותל המערבי לתפילת הודיה ברוב עם, בהשתתפות מאות תלמידי החינוך הממלכתי-דתי, תחת הכותרת "אבינו מלכנו הפר עצת אויבינו". התפילה הועברה בשידור ישיר באתר ובעמוד הפייסבוק של ערוץ 20 החל מהשעה 10:30.

תפילת ברוב עם בכותל המערבי, פסח תשע"ח. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"אנחנו צריכים להבין שאנחנו באמצע מהלך אלוקי"

יוזם התפילה, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, יצא בקריאה: "להודות ולהתפלל על החלטתו של נשיא ארה"ב לבטל את ההסכם האיראני שאיים על ביטחון ישראל ולהעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים הבירה". בכנס הרבנים בירושלים אתמול, הוא שיתף את הקהל בחוויות של העיר צפת לאור התקיפות של חיל האוויר ואיום הטילים האיראניים. "לפנות בוקר כל תושבי צפת קמו ממיטותיהם לקול נפץ אדיר, טילי פטריוט נורו מצפת לעצור טילים שירו אלינו חטיבת קודס – חטיבת ירושלים של האיראנים", סיפר.

"אחרי זה מטוסים שיצאו לתקוף בסוריה עוררו את ליבנו, אנחנו מרגישים שפשוט 'אילו פינו מלא שירה כים אין אנחנו מספיקים להודות' על מה שקרה הלילה. אנחנו לא מספיקים להודות על הניסים המופלאים של העברת השגרירות לירושלים, זה חזון הנביאים. אנו מלאים הודאה לה' על הכשרון והסיעתא דשמיא שגילו את מצפוני שונאינו, ובזכותם מתחילה המלחמה בגרעין האיראני. אנחנו אומרים במעמד זה לריבונו של עולם: תודה תודה תודה".

"זה חזון הנביאים". השלט שהוצב להכוונה אל שגרירות ירושלים שתיפתח ביום שני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"אנחנו צריכים להבין שאנחנו באמצע מהלך אלוקי", הוסיף הרב אליהו. "חצי מלאכה לפניו, יש צורך להביא חצי מעם ישראל שבגלות, יש צורך לעורר את לבבות חצי עם ישראל שנמצא פה. אנחנו נדרשים להמשיך ולהוביל. כולם יודעים שעתיד ההובלה נתון ביד הציבור שנתון כאן, חוץ מאיתנו. בשביל להוביל צריך אחדות. אנחנו נדרשים להוביל בעצמה, להביא את הרוח ואת האמונה להמשיך את הדרך, לדעת שמי שהביא אותנו עד לכאן הוא ימשיך ויביא אותנו לשאר הנבואות במהרה בימינו".

התפילה בכותל היום (ו'). צילום: יצחק טסלר
"עוצו עצה ותופר, כי עימנו אל": ההמונים פצחו בריקודים ברחבת הכותל

"זו חובה וזכות שלנו לחזק את מעמדה של ירושלים, להודות לה' על הניסים ועל החסד שעשה עמנו 'שבכול דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם'. נתחזק בתפילה לה': 'אבינו מלכנו הפר עצת אויבינו… עוצו עצה ותופר כי עמנו אל'", אמר ד"ר אברהם ליפשיץ, מנהל מינהל החינוך הדתי.

טראמפ חותם על פרישה מהסכם הגרעין. צילום: רויטרס

 

בתפילה משתתפים הרבנים הראשים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון הרב יצחק יוסף, ובנוסף גם רבני העיר ירושלים הרב עמאר והרב שטרן.

רוצים להשתתף אבל לא יכולים להגיע? להלן נוסח התפילה:

הפלייר לאירוע
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20