בעוד בישראל מוגשות עתירות משפטיות נגד צה"ל על "שימוש בירי צלפים ואש חיה כלפי מפגינים בעזה", יש מי שפועל בזירה הבינלאומית מול ארגון הטרור שאחראי להסלמה ברצועה. ארגון 'שורת הדין' הגיש אתמול (ג') תביעה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג נגד ראשי חמאס, ח'אלד משעל, סאלח אל-עארורי וזהאר ג'בארין. כך פורסם לראשונה ב'ישראל היום'.

ילדי מחבלים בגבול ישראל בדרום רצועת עזה, פברואר 2018. צילום: רויטרס

"הגשנו לבית הדין הוכחות חד-משמעיות על שימוש בילדים קטינים מתחת לגיל 15 בהתאם ללשון האמנה, דבר אשר מהווה הפרה בוטה של אמנת רומא", אומרת עו"ד ניצנה דרשן־לייטנר מארגון 'שורת הדין'. על פי האמנה, גיוס או חיול ילדים מתחת לגיל 15 לכוחות המזוינים הלאומיים, ושימוש בהם להשתתפות פעילה במעשי איבה, הם פשעי מלחמה. לפי הדיווח, הגשת התביעה נגד שלושת ראשי חמאס מתאפשרת מתוקף היותם מחזיקים באזרחות ירדנית, מדינה אשר חתומה על אמנת רומא וחברה בבית הדין הבינלאומי.

ילדי חמאס. צילום: עבד רח'ים קאטיב. צילום: פלאש 90

 

לדבריה של דרשן-לייטנר, "הילד בן ה־15 שנהרג בגבול עזה בסוף השבוע הוא תוצאה ישירה של פשעי המלחמה שמבצעים מנהיגי חמאס כנגד אנשיהם. לא ישראל צריכה לעמוד תחת חקירה, ולא היא צריכה לעמוד במתקפה של האיחוד האירופי ומזכ"ל האו"ם על הרג ילדים. מנהיגי חמאס הם ששולחים את ילדיהם לשמש מגן אנושי וכתוצאה מכך להיהרג בקרב. הם אפוא אלה שצריכים לעמוד בבית המשפט הבינלאומי בהאג ולתת על כך את הדין".

הילד בן ה־15 שנהרג בגבול עזה בסוף השבוע

 

אורח הכבוד בפרלמנט ההולנדי: בכיר חמאס

אמין אבו ראשיד (51), מבכירי חמאס באירופה המתגורר בהאג, השתתף אתמול (ג') בדיון בפרלמנט ההולנדי אודות המשבר ההומניטרי והכלכלי בעזה. משבר עליו אחראי אותו ארגון חמאס. זאת למרות שארגון הטרור עדיין נכלל ברשימה השחורה של הפרלמנט האירופי.

אבו ראשיד מקבל אות הצטיינות ממנהיג חמאס איסמעיל הנייה

 

אבו רשיד, המוכר כממונה על גיוס הכספים עבור מימון פעולות טרור של הארגון, ידוע בפעילותו למען ארגון המשטים לעזה, ואף השתתף בהם במטרה "להתעמת עם חיילי צה"ל", לדבריו. "הוא המוח שמאחורי המשט. הוא גם סייע ברכישת הסירה ועסק בגיוס תרומות למשט", נכתב עליו בעיתון ההולנדי 'דה טלגרף'.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20