ישיבת החירום שקיימה הליגה הערבית בקהיר, בעקבות נאום ירושלים של הנשיא טראמפ, הלילה. צילום: רויטרס
ישיבת החירום שקיימה הליגה הערבית בקהיר, בעקבות נאום ירושלים של הנשיא טראמפ, הלילה. צילום: רויטרס

 

הלילה (שבת) התקיימה בקהיר ישיבת הליגה הערבית, שעסקה בהכרזה של הנשיא טראמפ על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל ועל התחלת המהלך של העברת שגרירות ארה"ב אליה, כך פורסם ב"ynet". שר החוץ הלבנוני, ג'בראן בסיל, קרא להטלת סנקציות כלכליות על ארה"ב במטרה למנוע ממנה להעביר את השגרירות. "חייבים להינקט צעדי מנע נגד ההחלטה הזו. יש להתחיל מצעדים דיפלומטיים, להמשיך בצעדים פוליטיים ואז לעבור לצעדים כלכליים ולסנקציות כלכליות", אמר בסיל.

מזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אל-רייט ושר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מליכי שלחו קריאה לקהילה הבינלאומית, בצעד של תגובה להכרזה האמריקנית, להכיר במדינה פלסטינית שבירתה ירושלים. "ההחלטה האמריקנית פירושה למעשה מתן הכשר משפטי לכיבוש", אמר אבו אל-רייט, שהוסיף כי לא רק שארה"ב איבדה את כוחה כגורם מתווך לא רק בתהליך שלום בין ישראל לפלסטינים, אלא בכלל בעולם. בעולם כולו. הוא הוסיף כי ארה"ב צריכה להתבייש.

אל-מליכי האשים כי הנשיא האמריקני אינו אובייקטיבי והוא מוטה לטובת ישראל וקרא לכל המדינות המשתתפות בישיבת הליגה הערבית לתדרך את שגריריהן באו"ם כדי לגבש ולהביא למועצת הביטחון הצעת החלטה שתגנה באופן רשמי את הצעד האמריקני.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם