שר האוצר, משה כחלון, חתם על הצווים לביטול המכס ומס הקנייה על שורה ארוכה של מוצרים במסגרת תוכניות "נטו משפחה", "נטו תינוקות" ו"נטו הוזלות". חתימת הצווים מגיעה לאחר הכנת הצווים ל-2019 ובחינתן המקצועית ברשות המסים ובמשרד המשפטים. שווי הארכת ביטול צווי המכס מוערך בכ-1.5 מיליארד ש"ח

במסגרת תוכנית "נטו משפחה", שהחלה באפריל 2017, בוטל שיעור מס קנייה על טלפונים סלולריים, שעמד קודם לכן על 15%. וכן בוטל המכס על נעליים וגם על עדשות ומסגרות למשקפיים וחלקיהם, שעמד קודם לכן על 12%.

במסגרת תוכנית "נטו תינוקות", שהחלה בדצמבר 2017, בוטל שיעור המכס על מוצרי תינוקות נבחרים (מנשאים, מושבים לתינוקות, כסאות אוכל, נדנדות, הליכונים, מוצצים וקבוקים לתינוקות), שעמד קודם לכן על 12%.

במסגרת תוכנית "נטו הוזלות" בוטל שיעור מס הקנייה החל על מוצרי אלקטרוניקה בידורית (טלוויזיות, רמקולים, צגים, ממירים, מקרנים, מגברים, מיקרופונים, אוזניות, כרטיסים חכמים, מכשירי רדיו ועוד) וכן בוטל שיעור המכס על מוצרי חשמל לבית וחלקיהם, תמרוקים וקוסמטיקה, צעצועים ואביזרי ספורט, מוצרי תאורה – קודם הביטול שיעור המכס עליהם עמד על 12%. כמו כן בוטל שיעור המכס על מוצרי טקסטיל והלבשה נבחרים, שלפני הביטול עמד על 6%.

שר האוצר משה כחלון: "החתימה על הצווים היא חתימה לטובת ציבור הצרכנים והמאבק ביוקר המחיה. בארבע השנים האחרונות ניהלנו מדיניות מוצלחת של הפחתת מסים והורדת מכסים, ונמשיך גם בשנה הקרובה. ביטול מכסים ומס קנייה פותח את השוק לתחרות ומיטיב עם המשק כולו".