לאור ההסכם המתגבש בין ישראל לבין החמאס, הודיע הערב (ג') שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, כי מפלגת 'הבית היהודי' תתנגד להסכם של שקט זמני אשר יאפשר לחמאס להתחמש מחדש ולהתעצם לקראת הסבב הבא.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"ה-״שקט״ הזה יעניק לחמאס חסינות מוחלטת כדי להצטייד מחדש ברבבות רקטות שיאיימו על כל חלקי הארץ ויאפשר להם לפתוח במלחמה נגד ישראל בזמן ובתנאים שנוחים לו", הסביר השר בנט את ההחלטה. "הדבר יוביל, בסופו של דבר, לפתיחת שתי חזיתות מסוכנות, צפונית ודרומית, במועד שיקבע האויב ועל פי תנאיו".

לדבריו, "לאחר 130 ימי טרור אש ורקטות, אסור לנו לתת פרס למחבלים ללא שהשיבו לנו את שבויינו ואת חללינו. המחבלים ילמדו שהטרור משתלם וכוח ההתרעה של ישראל ייפגע".

"הנחנו על השולחן תכנית למיגור הטרור העזתי, ללא הכנסת כוחות קרקעיים לעזה"

בנט הבהיר כי התנגדות למתווה "השקט המדומה" אין משמעותה יציאה למבצע לכיבוש עזה. "ישנה אלטרנטיבה שאינה כרוכה בכניסה קרקעית לעזה, אליה אנו מתנגדים", מסר והוסיף: "יזמנו תכנית למיגור הטרור העזתי, ללא הכנסת כוחות קרקעיים לעזה, ותוך גביית מחיר מכריע מחמאס. הנחנו את התכנית על השולחן בפורומים הביטחוניים הרלוונטיים, בשלב זה היא טרם התקבלה אך אנו נמשיך לקדמה".

ישראל ביתנו: "בנט רץ לתקשורת עם סיסמאות ריקות"

במפלגת 'ישראל ביתנו' תוקפים את בנט על הצהרתו ומוסרים: "כהרגלו השר בנט רץ לתקשורת עם סיסמאות ריקות מתוכן, שהן לא יותר מפוליטיקה קטנה על גבם של צה"ל ומערכת הביטחון. עדיף שיתעסק באלימות הגואה בבתי הספר".

מוקדם יותר היום נחת זר בלוני תבערה בתלמי אליהו שבמועצה האזורית אשכול. בנוסף, לוחמי האש בגזרת עוטף עזה פעלו לכיבוי שריפה שהוצתה כתוצאה מבלון תבערה באזור נחל עוז.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20