סמוך לשעה 11:00 בבוקר (ה') התקבל דיווח במוקד מד"א על שריפה בדירה בבניין בן 3 קומות ברחוב משה שפירא בקרית ים. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 62 שאותר בדירה כשהוא ללא סימני חיים וקובעו את מותו.

מוקדם יותר הוכרזה בעיר חיפה כוננות שיא מפני סכנת שריפות. בפנייה שפרסמה הבוקר העירייה לתושבים, ביקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, ולהזמין באופן מידי את לוחמי האש בכל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש. היערכות העירייה מבוססת על מדד השירות המטאורולוגי להתפשטות שריפות המורה על תנאי קיצון. המדד המפורסם ע"י השירות המטאורולוגי מורכב מעצומת הרוחות, טמפרטורות ורמת היובש מצביע על סכנה קיצונית להתפשטות שריפות מיד עם התרחשותן.

זירת השריפה בקרית ים. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

על פי התחזית יתפתחו תנאי שרב עם רוחות מזרחיות יבשות בדומה לאלו שגרמו להתפשטות המהירה של השרפה הגדולה שפקדה את העיר בנובמבר 2016. שיא השרב צפוי החל מהיום בבוקר כולל יום שישי, ועד צהרי שבת כאשר הרוחות צפויות להיחלש.

בהתאם לתחזית זו הועלתה דרגת הכוננות לכוננות שיא לאחר שכבר שלשלום הנחה מנכ"ל עיריית חיפה גדי מרגלית, את היחידות הביצועיות בעירייה ואת אגף הביטחון, להעלות את רמת הערנות והמוכנות לסכנה של התפתחות שריפות בסוף השבוע הקרוב.

בתוך כך, יבצעו שירותי הכבאות ורשות הטבע והגנים תצפיות אוויריות ובאמצעות רכבים באזורי החורש הגובלים בשכנות וביערות הכרמל לאיתור מקדים של שריפות. במקביל תגברה גם העירייה גם סיורי אגף הביטחון באזורים אלה וכן מיקדה את המצלמות הטרמיות לעבר יערות הכרמל והשכונות הגובלות בהן. כמו כן מולאו כבר אתמול (ד') כל מאגרי המים של התאגיד מי כרמל עד למפלס העליון ביותר.

"העירייה חוזרת ופונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, לגלות ערנות ולדווח למוקד כיבוי אש [102] או למוקד העירוני [106] על כל מקרה בו קיים חשד להתלקחות אש", הודגש.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20