שרת המשפטים איילת שקד מתייחסת לחשיפת חילופי המסרונים בין שופטת השלום רונית פוזננסקי כץ וחוקר הרשות לניירות ערך ערן שחם-שביט. "הזדעזעתי, ככל שיידרש החקירה תעבור למישור הפלילי", אמרה שקד. 

שרת המשפטים איילת שקד בוועדה לבחירת שופטים, פברואר 2018. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השרה שקד הגיבה לפני זמן קצר לסערת פרשת המסרונים שנחשפה בערוץ עשר ואמר כי: "אתמול בעת שצפיתי במהדורת החדשות של ערוץ 10 הזדעזעתי. ההתכתבויות בין השופטת לחוקר הרשות לניירות ערך במסגרת הארכות המעצר הם פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט. פניתי יחד עם נשיאת העליון לנציב תלונות השופטים בבקשה שיערוך בירור בדחיפות. במידה והבירור יעלה חשד לפלילים הנציב יעביר את הטיפול ליועמ"ש. במקביל השופטת שוחררה מטיפול בתיק 4000 וכך גם חוקר הרשות. השופטת תושאלה, והחוקר נחקר תחת אזהרה".

עוד הוסיפה שקד ואמרה כי "נבדקו מכשירי הסלולר ופורסמה ההתכתבות שלהם. היועמ"ש ופרקליט המדינה מלווים את הפרשה, ככל שיידרש הפרשה תעבור למישור הפלילי. מציע לכולם להתאזר בסבלנות. מדינה ישראל היא מדינת חוק ולא עורפים ראשים. הנציב ימסור לנשיאה ולי עוד הערב דוח בעניין וכבר עכשיו ניתן לומר שישנם כשלים מערכתיים עליהם ניתן ללמוד מהמקרה. אני מודיעה כאן: אם יוודע על שופט שסרח – הוא לא יישאר שופט".

שקד אמרה עוד כי "מדינת ישראל אינה מדינה מושחתת. במדינה מושחתת משחדים שופטים. במדינה מושחתת הפרסום אמש היה מטויח. מכיוון שיש כרגע בירור עם הנציב. אני מחכה לדו"ח הסופי של הנציב. גם הוא וגם פרקליט המדינה נמצאים בקשר, הנציבות חקרה את החוקר, הנציב תשאל את השופטת. הם מחליפים מידע. הדו"ח ימסר עוד הערב ויתייחס לשתי החקירות. אני מבקשת לא לערוף ראשים. מתנהלים כאן בצורה מושכלת ונכונה".

שופטת, מסרונים, חוקר, פוזננסקים, רשות לניירות ערך
פוזננסקי וההתכתבות. צילום מסך: חדשות 10

כזכור, אתמול חשף דורון הרמן בערוץ 10 את חילופי ההודעות בין השופטת רונית פוזזנסקי-כץ לאיש שאמור לבקש להאריך את המעצר לחשודים, יועמ"ש הרשות לניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט. בין השאר, השניים דנים בהארכת מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, אור אלוביץ' ועמיקם שורר – בוואטסאפ.

עו"ד שחם-שביט כתב לשופטת: "לפחות הבשורות הנחמדות שאור ועמיקם ישוחרר מחר בתנאים". בהודעה נוספת הוא כתב, "תראי מופתעת". השופטת פוזננסקי-כץ השיבה: אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". עו"ד שחם-שביט הוסיף: "סטלה (הנלדר – מנכ"לית בזק) ואיריס (אלוביץ', רעייתו של בעלי בזק) נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו שלושה. את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים…". השופטת השיבה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת". בהמשך היא כתבה: "אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות". בהודעה נוספת כתב שחם-שביט: "זה עלה לי בדם, כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20