שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה היום (א') להנפת דגלי אש"ף בהפגנה אמש נגד חוק הלאום: "ההפגנה אתמול של דגלי אש"ף מוכיחה שוב שלא מדובר ברצון לשוויון אזרחי, כי זה בוודאי שיש, מדובר ברצון לשוויון לאומי וזה לא יהיה".

לדבריה, "חוק הלאום הוא חוק נכון והשמאל הציוני היה צריך לתמוך בו, בוודאי בנוסח שבו הוא עבר".

השרה שקד, היום

השרה מירי רגב (הליכוד) אמרה: "רבין מתהפך בקברו על כך שהשמאל תמך בערבים שהניפו דגלי אש"ף בכיכר רבין. המחזה אתמול היה חמור בעיני. אני מתכוונת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כי לא ייתכן שבמרכז תל אביב מונפים דגלי פלסטין".

גם השר אלי כהן (כולנו) התייחס להנפת הדגלים. "מה שראינו אתמול בהפגנה בת"א זה למעשה הגיס החמישי שנמצא בתוך מדינת ישראל. אני חושב שעכשיו צריכים לעשות חשבון נפש גם "המחנה הציוני" וגם "יש עתיד" למה בדיוק הם התנגדו בחוק הלאום".

"בחוק יש 11 סעיפים. האם הם התנגדו לכך שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, האם לכך שירושלים היא בירתה? לכן אני חושב שטוב אם הם יעשו ויתמכו בחוק הלאום גם בצורה פומבית", הוסיף כהן.

השר אלי כהן, היום

השר אורי אריאל (הבית היהודי) אמר: "לא הופתעתי, אבל התאכזבתי והתעצבתי. מי שמפגין בת"א בישראל תחת דגלי אש"ף נותן גיבוי שלא ברצונו, שלא בכוונתו לאויב, זה ששורף את השדות בעוטף עזה, זה שפוגע בחיילים, זה שהורג חיילים".

"אין הפסקת אש, לצערנו הרב זה לא נגמר בקושי התחיל והגיע הזמן לגור את זה בגדר הקם להורגך השכם להורגו. יש לצה"ל את היכולת הזאת. הדרג המדיני צריך להנחות ובעקבות ההנחייה הזאת צה"ל יעשה את העבודה", הוסיף אריאל. "הקבינט צריך להנחות את הדרג הצבאי להביא את החמאס לידי כניעה. צריך הכרעה ולא הכלה. שיהיה ברור".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20