שפטל תוקף: בראיון לאילה חסון ב-103FM תקף היום (ג') עו"ד יורם שפטל, שדרן רדיו ופאנליסט קבוע ב'אולפן הפתוח' בערוץ 20,  את ראשי מפלגות 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' הרב רפי פרץ וח"כ בצלאל סמוטריץ' שדחו עד כה את ניסיונות האיחוד עם מפלגת 'עוצמה יהודית'.

"מאשר שהייתה אלי פניה מ'עוצמה יהודית' לרוץ בראשות הרשימה שלהם לכנסת", סיפר שפטל בתחילת הראיון. "ולאחר התלבטות אמרתי שאני מתלבט ולא דחיתי על הסף".

 

"עוצמה יהודית היא חלק מהמשפחה הלאומית אין צל צילו של ספק", אמר שפטל. "אני נדהם מההתנשאות, ומהסנוביזם ומהאליטיזם ששומעים כל הזמן מכיוון 'הבית היהודי 'ו'האיחוד הלאומי' לגבי אנשי 'עוצמה יהודית' כאילו שמדובר באיזשהו אספסוף. על זה אני מוחה כבר שבועות מאז שברור שיהיה איחוד בין עוצמה יהודית, אלי ישי, האיחוד הלאומי והבית היהודי משום שמה שעומד על כף המאזניים זה 7-8 או 9 מושבים בכנסת או חס וחלילה אפס".

אנשי עוצמה יהודית. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

"שמעתי את אחד מראשי הרשימה המשותפת הזאת אומר 'אנחנו לא נהיה כהניסטים'. אף אחד לא ביקש מאף אחד להיות כהניסט ומדובר בבלוק טכני. הקשקוש הזה שלא רוצים להיות עם אנשי כהנא הוא באמת הבל, רעות רוח, והתנשאות אינסופית, אליטיסטית וסנוביסטית", הבהיר. "אם האיחוד הזה לא מתקיים", טען עו"ד שפטל, "אז חד משמעית הרשימה המשותפת של 'האיחוד הלאומי' ו'הבית היהודי' אחראית במאה אחוז למצב שיכול להיות אסוני. אין לנו למחנה הלאומי 8 או 9 מושבים בכנסת לאבד".

"אני שומע שמה שמפריע לאיחוד זה הזזת הגברת יפעת ארליך ממקום 5 ל־6, זה חשוב יותר ל'בית היהודי' מאשר לסכן שמונה מושבים בכנסת? מדובר בטירוף המערכות בהתגלמותו", הוסיף

כשנשאל האם גם לנפתלי בנט ואילת שקד שפרשו מ'הבית היהודי' והקימו את 'הימין החדש' יש אחריות לאובדן קולות אפשרי בימין השיב שפטל כי מדובר ב"מהלך מזהיר שהולך להגדיל את סך כל המושבים של המחנה הלאומי".

גם היריבים משמאל לא חמקו מהמתקפה של שפטל. "גנץ הופך להיות הבדיחה של הבחירות האלה" טען. "לפיד הוא התקווה הלבנה בדימוס והיא בכלל לא רלוונטית". על פרישתה של ציפי לבני מהפוליטיקה אמר: "הגברת ציפק'ה פייגע שפיצרק'ה רצתה לחסוך מעצמה את הביזיון של פרסום תוצאות הבחירות כשהיא מקבלת רבע אחוז כמו בסקרים האחרונים… היא לא גזלת שום קולות".

על ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני מאחל לו בכל ליבי שמה שאני אומר בתקשורת למעלה משנה  – שהוא יהיה ראש ממשלה לפחות עד כסלו תשפ"ד – כלומר, נובמבר 2023".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20