חבר מועצת עיריית תל-אביב מטעם סיעת ש"ס, נתן אלנתן, הכריז על כוונתו לרוץ לראשות העיר בעלת התדמית החילונית. אלנתן, שעמד לאחרונה במרכזה של סערת מערכות בבתי הכנסת המשמיעות את מנגינת 'שלום עליכם' לפני כניסת השבת, אמר כי הוא "זוכר זמנים שבעיר היה מקום לכולם – גם למי שמעוניין לחיות את חייו על פי המסורת מבית אבא". אולם לדבריו, הוא "לא מתכוון להיכנע ללחצים של מי שרוצים להכחיד את המסורת היהודית בתל-אביב" ומבטיח: "אני אלחם לשמור על תל-אביב פתוחה ומקבלת את כולם".

"קשה להיות תושב שומר מסורת בעיר"

"אני עושה זאת מתוך הבנה כי ציבור גדול בתל-אביב חש כי העיר משתנה במהירות וכי כיום קשה להיות תושב בעיר ובפרט, תושב יהודי שומר מסורת", מסביר אלנתן את החלטתו שגובתה בהחלטה של מועצת חכמי התורה של ש"ס. עוד הוא מבטיח כי יפעל "לאחד בין אוכלוסיות שונות בעיר. אנחנו בתקופה שגורמים שונים מעודדים פילוג. לכן אני מעוניין להמשיך להוביל צעדים שיקרבו ויעודדו אחדות בין תושבי העיר ויחזירו את האווירה הישנה והטובה של תל-אביב של פעם".

"בעירייה שכחו כי לצד הפסטיבלים והאירועים הבינלאומיים שמתקיימים בעיר ולצד פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית, בתל-אביב חיים גם תושבים. חלקם רואים את הקטר היזמי שועט קדימה אך הם נמצאים בקרון מנותק שנשאר מאחור", הוא קובע. לדבריו, "לצד אזורים חזקים בתל-אביב שנהנים מפירות התנופה, ישנם ציבורים שלמים בדרום העיר ובמרכזה שלא נהנים כלל מהשירותים הבסיסיים שחובת העירייה לספק. אני אהיה ראש עיר של כולם ואדאג לחלוקה הוגנת של משאבי העירייה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20