לוחמי צה"ל מיפו הלילה את בתי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי במתחם שרונה בחודש יוני 2016 במסגרת בחינת האפשרות של הריסתם. זאת לאחר שהבתים נבנו מחדש ללא היתר אחרי שנהרסו בחודש אוגוסט 2016 על ידי כוחות צה"ל מכוח צו שהוצא על-ידי מפקד הפיקוד.

כעת מתבצעת בחינה של אפשרות הריסתם מחדש. בפיגוע הירי נרצחו כזכור עידו בן ארי הי"ד, אילנה נבעה הי"ד, מיכאל פייגה הי"ד ומילה מישייב הי"ד ונפצעו מספר אזרחים נוספים.

זירת הפיגוע במתחם שרונה. צילום: פלאש 90

 

"להפוך את ביתם לעיי חורבות ולגרש אותם מיידית לעזה"

אלון נבעה, בעלה של אילנה הי"ד שנרצחה בפיגוע וחבר בפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות המלוות על ידי תנועת 'אם תרצו', אמר בתגובה כי "הרשות הפלשתינית מספסרת שוב ושוב בדם הנרצחים, ביניהם בדמה של אשתי המנוחה ז"ל".

לדבריו, "הגיע הזמן לקדם חבילת הרתעה אמיתית נגד הטרור. את משפחת המחבל צריך לגרש מיידית לעזה ולהפוך את ביתם לעיי חורבות. דם הנרצחים זועק מקירות בית זה. אנו לא נשקוט עד שמשפחות המחבלים יקבלו עונש סופר משמעותי".

אלון נבעה ביחד עם אילנה הי"ד

 

נמשך המצוד אחר מחבלי הפיגוע בעפרה

במקביל, כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב ממשיכים במאמץ מבצעי ומודיעיני באיתור המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בצומת עפרה. בין היתר, מתבצעים בידוקים מוגברים בכניסות וביציאות במרחב. "צה"ל ימשיך בפעולות למציאת המחבלים עד ללכידתם", מסר דובר צה"ל.

בנוסף, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ ומג"ב שבעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. כלל החשודים הועברו לחקירה.

פעילות צה"ל הלילה. צילום: דו"צ
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון