בית הדין הצבאי בכלא עופר גזר היום (ב') על המחבל זיאד עווד שני מאסרי עול בגין רצח ניצב משנה ברוך מזרחי הי"ד בפיגוע ליד קרית ארבע לפני שלוש שנים. על עווד, משוחרר עסקת שליט, הושתו עוד 16 שנות מאסר בגין תקופת מאסר קודמת. בנוסף בית הדין פסק פיצויים על סך 250 אלף שקלים.

הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל
הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל

 

נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, רעייתו הדס וארבעה מחמשת ילדיהם נסעו בערב חג הפסח תשע"ד על כביש 35 כדי לחגוג את ליל הסדר אצל הוריה של הדס בקריית ארבע.  זיאד עוואד, תושב הכפר הפלסטיני אידנא שסמוך לחברון, הבחין בכלי רכב ישראליים סמוך לתרקומיא ופתח לעברם בירי מתמשך. נצ"מ מזרחי נהרג, הדס נפצע קשה ואחד מילדיהם נפצע קל.

כעבור כמה שבועות נעצר עוואד, והתברר כי הוא אחד ממשוחררי עסקת שליט. כעת, המליץ בית הדין שעווד לא ישתחרר בשום עסקת החלפת שבויים בעתיד. בנוסף הרשיע בית הדין הצבאי גם את בנו של זיאד עווד, עז א-דין, שעזר לאביו להימלט מזירת הפיגוע וגזר עליו עונש מאסר עולם.

משפחת ברוך מזרחי היד יונתן זינדל פלאש 90
משפחת ברוך מזרחי היד יונתן זינדל פלאש 90

 

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד , אמרה לאחר מתן פסק הדין כי: "מדינת ישראל מאפשרת לחיות מהלכות על שתי רגלים להמשיך ולחגוג על חשבון כולנו. מבצעי הפיגועים נהנים ממעטפת הטבות מופלאה. הם יושבים פה על סיר הבשר ונהנים ממנעמי החיים. מקבלים מענק כספי מהרשות הפלסטינית, אספקה מהצלב האדום שלא הייתה מביישת מסעדת יוקרה במרכז תל אביב ותנאי מחיה שרבים מהמשפחות הנזקקות בארץ רק היו חולמות עליהן. צריך לשים סוף לחגיגה. על ממשלת ישראל לקדם מידית עונש מוות למחבלים".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שמלווה את המשפחה אמר כי: "מצב בו רוצח לאומני נהנה מהטבות ושירותים יותר מכל עבריין אחר בישראל היא אבסורד מביש מאין כמותו. זכויות היתר המפליגות בבתי הכלא, המשכורת מן הרשות הפלסטינית, עורכי הדין במימון ממשלות זרות, כל אלו מהוות תמריצים לטרור. רק יצירת חבילת אימה מול מחבל פוטנציאלי יכולה לבלום את הטרור. גירוש משפחות מחבלים, שלילת זכויות מחבלים בבתי הכלא וחקיקת עונש מוות מחבלים תגדע ללא ספק כמות פיגועים עצומה עוד בטרם תוכננו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם