מחר (שלישי) צפויים להיפגש עם עורכי דינם שני קטינים החשודים במותה של עיישה אל-ראבי. כזכור, השניים נעצרו לפני יומיים במוצאי השבת בידי כוחות ימ"ר והמשטרה בירושלים והוצא כנגדם צו משטרתי חריג המונע מהם לפגוש עורך דין. שלושת העצורים האחרים נפגשו לאחרונה עם עורכי דינם, עו"ד איתמר בן גביר, עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום.

במסגרת הצהרה לתקשורת שמסרו אתמול (ראשון) עורכי דינם של החשודים, אמר עו"ד עדי קידר מארגון חוננו סיפר: "מרשי קטין, ללא עבר פלילי, לא הוטחה בו שום ראיה, מבוקר עד לילה היה אזוק לכיסא, ישן על מזרן על הרצפה, בתא קטן עם בול כליאה. הנער שאני פגשתי, היה עייף, שבור ומותש. הוא לא קשור בשום דרך לאירוע הזה."

בתוך כך, בית המשפט הורה היום (שני) למשטרת ישראל להעביר את תלונת אחד הקטינים העצורים לטיפול הגורמים האמונים על חקירות השב״כ, כך על פי פרסום בגלי צה"ל. ההחלטה הגיעה לאור עדות הקטין אתמול כי הוא הוחזק כבול ללא הפסקה למשך יממה ובתנאים קשים ביותר. השופט להעביר את תלונת הקטין יהודי לבדיקת מבת"ן האחראים על תלונות נחקרים בשב"כ.

הורי הנערים העצורים בידי השב"כ הודיעו על מסיבת עיתונאים היום (שני) בבית ציוני אמריקה בתל אביב בשעה 17:30. האירוע יכלול את עורכי הדין המייצגים את הנערים וכן את ההורים אשר בנם טרם קיבל סיוע משפטי. בנוסף, הורי תלמידים נוספים מהישיבה יתנו הצהרה במקום.

הערב נפגשה שרת המשפטים איילת שקד  עם משפחות הנערים העצורים והקשיבה לעמדתם.

 

מתוך ההפגנה שנערכה מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90
אורן רפאל

אורן רפאל