הפועל חולון זכתה בגביע המדינה בכדורסל. חולון ניצחה בגמר את מכבי תל אביב 84:86 באחד ממשחקי הגמר הצמודים והמרתקים. סל ניצחון של הכוכב הגדול של חולון גלן רייס 1.6 שניות לסיום המשחק, העניקו לחולון את הזכייה אחרי 8 זכיות רצופות של מכבי תל אביב, חולון זוכה בתואר הנכסף, פעם שנייה בתולדותיה, אחרי 9 שנים מאז הזכייה ההיסטורית. גביע המדינה לשנת 2018.
גלן רייס. צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל
גם לפני תשע שנים חולון ניצחה בגמר בשניות האחרונות משלשה ענקית של בריאן טולברט. את טולברט החליף הערב הסופרסטאר של חולון וליגת וינר כולה, גלן רייס שקלע את סל הניצחון לחולון אבל היה מספר אחד על הפרקט עם תצוגה גדולה מול מחזיקת הגביע בערב בו סיים עם נתונים מדהימים: 28 נקודות, 8 ריבאונדים, 7 אסיסטים וגם 7 איבודים כאשר דן שמיר המאמן השאיר אותו על הפרקט לאורך כל המשחק. מדהים. גיא פניני, קפטן מכבי תל אביב עד העונה האחרונה, ניצח את מכבי וזכה בגביע המדינה עם הופעת מנהיגות מצויינת, ווינריות מדהימה ויכולת ששווה גביע.

לצד החגיגות של חולון על הזכייה בגביע המדינה, במכבי תל אביב התלוננו על השיפוט לטובת חולון. המאמן נבן ספאחיה אמר כי השופטים נתנו הרבה כבוד לכוכב חולון רייס הרבה מעבר למקובל. מי שהגזים ולקח קשה הרבה יותר את ההפסד בגמר היה אלכס טיוס שצייץ באופן קיצוני: ״השופטים הכי גרועים אי פעם, רמאות זה אנדרסטייטמנט. הם צריכים להיות מושעים מהליגה הישראלית".

ספאחיה: ״בירכתי את שחקני חולון על מה שהם עשו. לפעמים להפסיד זה חלק מהחיים, אבל אני לא יכול להתלונן. בלוח התוצאות אפשר היה לראות שחולון הלכה הרבה יותר לקו העונשין ואי אפשר לבוא בטענות לשחקנים. נלחמנו, אבל יש הרבה דברים לתקן. היה לי רושם שהפעולות ההגנתיות שלנו נגד גלן רייס לא היו עבירות. לא רוצה להתלונן על השופטים, אבל גלן רייס מוגן ואין ספק בזה. הוא עשה עבודה נהדרת וקלע סל ניצחון גדול. זה לא קל לשמור אותו".

גיא פניני שסיים ערב גדול עם 15 נקודות חגג בסיום: "לא כל יום נוחת פה שחקן כזה. הוא רוצה להצליח. אבל חוסר הריכוז זה משהו שגדול עליו. הוא עשה דבר מדהים. אני עוזר לו. כשהוא קלע חשבתי שאין לי כוח ועצבים לעוד חמש דקות הארכה. לאשתי אני אומר שהיא אהבת חיי ועכשיו אנחנו הולכים לאתגר הבא. מכבי תל אביב זה מועדון מאוד חשוב אבל עכשיו יש עיר שלמה על הגדרות".

גלן רייס ג'וניור, שסיים עם 28 נקודות והאחראי העיקרי לזכייה בגביע אמר: "זה היה ניצחון אדיר. תמיד חולמים על רגעים כאלו. לקחתי את הזריקה ושימחתי את האוהדים. רציתי להחזיק את השניות האחרונות, כך שאו שננצח או שנלך להארכה. לקחתי את הזריקה האחרונה ולמזלי זה נכנס. שמח להיות חלק מהיסטוריה של המועדון. מאוד רצינו את הזכייה הזאת".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20